Rusko a jeho velkolepý plán, jak ovládnout MS 2018

Rusko není silným soupeřem pouze v geopolitických záležitostech. Nyní se východní velmoc zaměřila na plán, jak dobýt nejsledovanější turnaj na světě. Rok 2018 by měl být pro Sbornou rokem velkého vítězství. Více informací se dozvíte v našem článku.

Rusko a jeho velkolepý plán, jak ovládnout MS 2018
Hvězdy, které pohasly nad Copacabanou

Ruská federace je hostitelskou zemí Mistrovství světa 2018 a tamní fotbalová unie spřádá velmi ambiciózní plán, jak ovládnout světový šampionát konaný v domácím prostředí. Ruská fotbalová unie zvažuje, že v roce 2017 vykoupí všechny reprezentační hráče z jejich kontraktů. Cílem tohoto snažení je zajistit co největší připravenost na turnaj.

Fabio Capello a jeho tým byl v Brazílii vyřazen už ve skupinové fázi mistrovství světa, když Rusové ve třech zápasech získali pouhé dva body, což má za následek větší tlak na potřebný úspěch v důležitém roce 2018.

V rozhovoru pro ruskou agenturou Itar-Tass se Anatoliy Vorobyev, generální sekretář ruské fotbalové unie, vyjádřil o schématu výkupu všech reprezentantů. Tato možnost je v jednání, obzvláště potom, co byla ruská U-21 vyřazena v základní skupině mistrovství Evropy.

"Je jasné, že na nejvyšší úrovni můžeme konkurovat pouze týmovou prací. V naši situaci je zapotřebí hledat možnou konkurenční výhodu. Jednou z možných variant je vytvoření týmu "Rusko 2018". Tým by se účastnil ruské nejvyšší soutěže v sezóně před začátkem šampionátu, což znamená ročník 2017/2018. Tým by byl tvořen "pronajatými" hráči, kteří v té době budou pravidelnými reprezentanty," okomentoval Vorobyev ambiciózní plán.


Jací soupeři hrozí české jednadvacítce na domácím Euru?