Arsenal otočil zápas, United prohráli potřetí v sezoně

Vedoucí celek anglické Premier League Manchester United teprve potřetí v sezoně prohrál. Ve šlágru 24. kola v neděli podlehl 1:2 na hřišti londýnského Arsenalu, kde v samotném závěru přišel o vedení.

O vyrovnání se postaral střídající Van Persie po přihrávce kapitána české reprezentace Tomáše Rosického a vítěznou branku vstřelil v třetí nastavené minutě zblízka hlavou Henry. Manchester si přesto drží v čele tabulky šestibodový náskok před Chelsea, která v tomto kole rovněž nebodovala.

Domácí Arsenal byl po celý zápas aktivnější a kombinační hrou se snažil překonat obranu Manchesteru. Nedokázal však proměňovat šance. Také Rosický, který odehrál celý zápas, se snažil překonat Van der Sara v brance hostů, ale ani jedna z jeho pěti střel se nevešla mezi tři tyče.

A tak udeřilo na druhé straně, když si Evra naběhl do křídla a jeho centr zakončil hlavičkou Rooney. Ten tak protrhl svou třináctizápasovou šňůru bez vstřelené branky. Domácí se poté ještě více vrhli do útoku. Trenér Wenger poslal do hry ještě ne zcela zdravého Van Persieho a právě nizozemský kanonýr se stal hrdinou, když osm minut před koncem po centru Rosického vyrovnal střelou zblízka. V nastavení pak na centr Ebouého naskočil Henry a hlavou zajistil Arsenalu vítězství, čímž potvrdil, že Arsenal se silnými týmy body neztrácí.

Everton zvítězil 2:0 na hřišti Wiganu, který tak prohrál již posedmé za sebou. Hosté měli po celý zápas navrch, ale dlouho se nemohli prosadit gólově.

Navíc se jim po hodině hry zranil nejlepší střelec Johnson. Jeho náhradník Anichebe pomohl zápas rozhodnout, když vybojoval penaltu, kterou proměnil španělský záložník Arteta. Ten pak těsně před koncem výhru potvrdil střelou z bezprostřední blízkosti.