Pět nejlepších pravých obránců na světě

Pět nejlepších pravých obránců na světě

Každý hráč musí vynikat na nějaké pozici, ať už je to defenzivní či ofenzivní role. Někteří díky talentu od boha či vlastní pílí hrají mnohem lépe, než-li ostatní v okolí, a proto hrají za světové velkokluby. Nyní se budeme zabývat pravými beky. Kdo na této těžké pozici vyčnívá?

Gary Neville: Anglický tým měl sezení s psychologem

Mathieu Debuchy, Arsenal FC

Gunners pustili zdarma do Manchesteru City Bakary Sagnu a tak bylo jasné, že Wenger má něco za lubem a pravděpodobně přivede velkou rybu na kraj obrany. A stalo se. Za částku 15 milionů euro přivedl francouzského reprezentanta Mathieu Debuchyho z Newcastlu. Ten tak na severu Anglie nepobyl příliš dlouho. Po roce a půl však vydělal Strakám hezké peníze, přivedli ho z Lille za“pouhých“ pět a půl milionu eur.

[break]
Nejproslulejší útočná dua Synot ligy v 21. století

Branislav Ivanovič, Chelsea FC

Srbský zabiják to neměl ze začátku u Chelsea vůbec lehké, ale pokaždé, co dostal příležitost, chopil se ji parádním způsobem a postupem času si vybudoval pevnou pozici v základním týmu. V loňské sezóně neodehrál v lize jen dva zápasy a i přes absolutní vytíženost předváděl skvělé výsledky.

[break]
TOP 5 přestupů afrických hráčů v letním přestupovém období 2014

Dani Alves, FC Barcelona

U Alvese už nehovoříme o nízkém věku plné perspektivy. Zkušenosti ale hovoří o jednoznačné genialitě tohoto Brazilce ve službách Barcelony. Během tři set zápasů nasázel dvacet branek a pomohl k zisku dvou trofejí Ligy mistrů a čtyř španělské ligy. Ale nejlepšímu obránci Primera Division v roce 2009 už zvoní hrana. Tato sezóna je pro něj v dresu Barcelony poslední, v létě klub opustí a ubere se směrem PSG či Inter Milán. Dle posledních zpráv o něm uvažuje i Juventus.

[break]
Může Di María vyhrát Ballon D'Or?

Juanfran, Atlétiko Madrid

Atlétiko se v posledních letech neskutečně rozjelo a nestojí zdaleka v pozadí slavnějšího Realu Madrid. Loňský trumf v Primera Division a skoro vyhrané finále Ligy mistrů katapultoval Atlétiko do sféry absolutních světových velkoklubů. Za úspěchem stál i pravý zadák Juanfran. Odchovanec Realu Madrid je u konkurenta od roku 2011 a během krátké doby se stal neotřesitelnou postavou základní sestavy Diega Simeoneho.

[break]
Video: Přestřelka na Emirates vítěze neměla!

Philipp Lahm, Bayern Mnichov

Lahm je neskutečným výkvětem německé kopané a momentálně zažívá absolutní vrchol kariéry. Bude mu letos už jednatřicet a po výhře na MS se o dosažení kariérního maxima dá hovořit. Krom dvouročního hostování ve Stuttgartu odehrál za bavorský klub v kuse jedenáct sezón, ve kterých zařídil jedenáct branek ve 402 zápasech. Úspěchy, jež posbíral s Bayerem, netřeba připomínat, triumfy jsou dozajista známé. Německá reprezentační ikona se tak právoplatně může prohlásit za momentálně nejlepšího pravého beka na světě.