Mourinho o famózním Costovi: Tohle není normální

Mourinho o famózním Costovi: Tohle není normální

Manažer Chelsea José Mourinho si musí mnout ruce, jaký se mu to v létě podařil přestup. Na útočníka Diega Costu několik měsíců čekal a nyní se mu trpělivost vyplácí. Španělský reprezentant totiž v lize dává jeden gól za druhým. Naposledy hattrickem sestřelil Swansea.. Portugalský stratég však krotí optimismus.

Swansea poslal na Stamford Bridge do vedení vlastním gólem John Terry, pak ovšem začal úřadovat Costa a vývoj duelu otočil. V závěru ho vystřídala nová posila klubu Loic Rémy, jenž se rovněž gólově prosadila.

Costa má na svém kontě sedm gólů ve čtyřech zápase anglické Premier League, ale Mourinho neočekává, že v nastoleném trendu bude pokračovat i nadále.

„Sedm gólů ve čtyřech zápasech je možná až moc. Nemůžeme čekat, že po osmi zápasech bude mít na svém kontě branek 14. Já osobně jsem z jeho střelecké formy překvapený, protože to není normální,“ řekl portugalský kouč

Zároveň však dodal, že i kdyby se jeho gólové příděly umírnily, avšak nezastavily, bylo by to vynikající. „Když bude nadále dávat góly, bude nám to přinášet body a body nám pomohou udržet se na špici v tabulce. Skvěle do týmu zapadl. Však jsme kádr také skládali tak, abychom využili služeb hrotového útočníka co nejvíce,“ liboval si Mourinho.

„Snad teď všichni vidí, že jsme udělali dobře, když jsme na Costu čekali a nekoupili jsme před rokem nebo v lednu jiného útočníka. Počkat na toho pravého bylo správným krokem,“ pokračoval.

Podle Mourinha se může Costa na Stamford Bridge dočkat stejné kariéry jako Didier Drogba. „Může to být velmi podobné,“ dodal.

Diego Costa vsítil hattrick, Soton deklasoval Newcastle, Everton veze tři body

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.