Hamšík nadále směřuje mezi neapolské legendy

Hamšík nadále směřuje mezi neapolské legendy

Slovenský reprezentant Marek Hamšík je po horší sezóně zpět ve formě, což potvrdil jak španělský trenér Rafael Benítez, tak statistiky, které hovořily o tom, že měl v posledním ligovém souboji proti Chievu, ve kterém si jeho klub připsal úctyhodných 33 střeleckých pokusů, čtyřiadevadesáti procentní úspěšnost přihrávek.

Rooney už vyrovnal Henryho, Shearer je však pořád daleko

Bývalý hráč Brescie či Slovanu Bratislava se pomalu, ale jistě stává jedním ze symbolů neapolského klubu. 2. kolo Serie A pro něj totiž byly v nejvyšší italské soutěži startem číslo 248, čímž se dostal na osmou příčku historického pořadí.

Jak připomněl server sport.cz, pakliže by zřejmě největší slovenská ofenzivní hvězda současnosti zůstala zdravá , na konci právě probíhajícího ročníku 2014/2015 může jít až na čtvrté místo, které dosud patří Bruno Gramagliovi, jenž se jihoitalským celkem loučil s bilancí 273 startů.

Pokud jde o všechna soutěžní klání, Hamšík je podle webu sport.cz v současnosti na čísle 307, což ho v žebříčku vyneslo na pátou příčku a brzy bude v ohrožení i čtvrtá pozice Cira Ferrary, na něhož ztrácí "jen" 15 zápasů.

Ofenzivní středopolař si zatím za SSC připsal 78 gólů, což ho řadí na sedmé místo v historické tabulce střelců. Ve čtvrtek se zřejmě jeho bilance rozšíří, protože Neapol hostí pražskou Spartu. Čeští fanoušci věří, že se tak stane pouze v kolonce soutěžních duelů a nikoliv branek. Pakliže by se tak stalo, Benítezův klub, jenž na Apeninském poloostrově obhajuje třetí místo, by zřejmě byl na stadionu San Paolo podruhé v řadě náročnými fanoušky vypískán.

Ronaldo by se mohl vrátit do Anglie. Kdo si to myslí?