Pokud by chtěl Messi být nejlepším obráncem, byl by jím

Dvaadvacetiletý kapitán brazilského národního mužstva Neymar vstoupil do nového ročníku Primera División skvostně a během 58 minut čistého času ve dvou žolíkovských startech si připsal dva přesné zásahy.

Pokud by chtěl Messi být nejlepším obráncem, byl by jím
10 hvězdných podpisů španělské La Ligy tohoto léta

"Je fantastické, že se mi povedlo dát Bilbau dva góly a pomohl jsem týmu k výhře. Těší mě to o to víc, že jsem byl po návratu z reprezentačního srazu unavený, cestování bylo hodně. Neustále pracujeme na naší souhře, myslím, že je to lepší a lepší. Tohle je můj druhý rok v Barceloně, cítím se tady skvěle, navíc tu mám za parťáka Lionela," chválil čtyřnásobného držitele Zlatého míče bývalý kanonýr Santosu, jehož ohlasy přinesl server sport.cz.

Pozitivní slova na jeho adresu měl i jeho nadřízený - nový kouč katalánského kolosu z Camp Nou Luis Enrique: "Neymar je fantastický hráč. Je terčem až brutálního tlaku jak ve své zemi, tak v klubu, ale dokáže ho ustát. Věřím, že se díky tvrdé práci stane jedním z nejlepších hráčů na světě," pokračoval serverem sport.cz citovaný někdejší stratég AS Řím, Celty Vigo nebo barcelonské rezervy.

Enrique, jehož mužstvo zatím v La Lize válí a kromě plného počtu bodů má i pěkné skóre 6:0, pak vyzdvihl také autora dvou přesných přihrávek Lionela Messiho, jenž v tomto směru společně s Kokem či Kroosem kraluje průběžnému pořadí nejlepších asistentů soutěže: "Messi je nejlepším hráčem nejen pro své góly, nýbrž i díky asistencím. Pokud by chtěl být nejlepším obráncem, byl by jím. Umí věci, které snad nejdou udělat ani na playstationu. Je opravdu jedinečný," zakončil čtyřiačtyřiacetiletý stratég španělského lídra na webu sport.cz.

Ne každý Mexičan je z příchodu Ronaldinha nadšen...