TOP 5 nejdůležitějších partnerství v Premier League

TOP 5 nejdůležitějších partnerství v Premier League

Anglická Premier League za sebou má již čtyři kola a tak je na čase provést menší zhodnocení. Server givemesport.com si vzal na mušku nejlepší fotbalová partnerství. Kteří hráči vytvořili v Anglii dvojice, které nahání soupeřům respekt?

Kdo ovládne tabulku střelců nového ročníku Premier League?

Erik Lamela & Christian Eriksen

Oba dva mají obrovský potenciál, ale v Tottenhamu stále ještě nepřišli na to, jak ho naplno vytěžit. I tak ovšem oba patří mezi to nejlepší, co anglická Premier League nabízí. Jak Argentinec Lamela, tak Dán Eriksen umí soupeřům pěkně zavařit. Pokud najdou společnou řeč, bude z toho profitovat nejen Adebayor na hrotu útoku, ale hlavně celý tým.
[break]

Vincent Kompany & Eliaquim Mangala

Manchester City v loňském roce získal anglický titul a belgický reprezentant Vincent Kompany byl jako jeden z klíčových mužů sestavy u toho. Neměl k sobě ovšem podobně kvalitního parťáka, tomu je ale nyní konec. V létě totiž na Etihad Stadium zamířil francouzský obránce Mangala, jenž má spolu s Kompanym vytvořit nejlepší stoperskou dvojici v Premier League.
[break]10 hvězdných podpisů španělské La Ligy tohoto léta

Ángel di María & Radamel Falcao

Se vší úctou k Waynu Rooneymu a Robinu van Persiemu, se i vzhledem k obrovské částce utracené za ofenzivní jihoamerické klenoty Di Maríu s Falcaem očekávají v Manchesteru United velké věci právě od těchto dvou letních posil. Di María patří dlouhodobě k nejlepším světovým nahrávačům, Falcao je zase jedním z nejlepších útočníků. Spojením těchto dvou megahvězd mohou na Old Trafford získat nezastavitelný útočný tandem.
[break]

Alexis Sánchez & Mesut Özil

Londýnský Arsenal loni přivedl Mesuta Özila a letos získal dalšího borce ze španělské Primera División Alexise Sáncheze. Oba dva si náramně rozumí, což předvedli i v Lize mistrů proti Besiktasi. Pokud bude toto chilsko-německé spojení fungovat, může Arsenal pomýšlet na mety nejvyšší. V Realu byl Özil jedním z nejlepších nahrávačů, Sánchez zase patřil k vyhlášeným střelcům v Barceloně, ačkoli nedostával zdaleka tolik prostoru jako jeho spoluhráči. V Arsenalu bude patřit ke klíčovým hráčům, stejně tak jako Özil.
[break]Rudí ďáblové konečně zabrali, Falcao střídal

Diego Costa & Cesc Fábregas

Manažer Chelsea José Mourinho byl ochoten několik měsíců počkat jen proto, aby útočníka Diega Costu z Atlétika Madrid přivedl. Odmítl koupit jiného forvarda s tím, že nikoho jiného nechce a nikdo jiný nebude týmu tak platný jako právě španělský reprezentant. Fanoušci se bouřili, protože Chelsea neměla pořádného hrotového útočníka, nyní si však libují a Mourinhovi houfně odpouští. Costa totiž po svém příchodu udivuje gólovou potencí, když ve čtyřech ligových zápasech dal už sedm branek a na čtyři z nich mu nahrál Fábregas. Ten pro změnu přišel ze španělské Barcelony, když se po několika letech opět vrátil do Londýna. Nevybral si však Arsenal, kde dříve působil, ale právě Chelsea a zdá se, že šlo o volbu více než dobrou. Za oba borce Mourinho zaplatil necelých 60 milionů liber, ale už nyní je jasné, že se mu tato investice vyplatí.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.