8 největších adeptů na vítězství v Lize mistrů

8 největších adeptů na vítězství v Lize mistrů

Účastnit se nejprestižnější evropské klubové soutěže je pro menší kluby sen, pro ty větší povinnost. Střet nejlepších celků starého kontinentu každoročně přiláká davy fanoušků. Atraktivní je i odměna pro vítěze. Rekordman soutěže je zároveň aktuální vítěz a věřme, že Real Madrid nebude chtít zůstat jen u magické desítky. Kdo se mu může postavit do cesty? Německý gigant z Bavorska? Londýnská Chelsea, která v létě koupila posily přímo podle jejich gusta nebo snad i odvěký rival Barcelona? Podívejme se na největší adepty na vítězství v LM.

Škodolibý skandál: Fanoušci podstrčili brankáři hostů moč


8. Juventus


Start „staré dámě“ vyšel úspěšně, když švédského mistra Malmö porazila 2:0. V italské Serii A by letos Juventus rád navázal na předešlé tři ročníky, ze kterých se pyšní ziskem mistrovského titulu. V Lize mistrů však naposled tento celek z Turína uspěl v ročníku 1995/1996. Kvalitní italské reprezentanty doplňují zajímaví hráči ze zahraničí. Juventus by tak rád překročil úspěšné hranice své země a získal věhlas i v Evropě.

7. Dortmund


Kdo by nechtěl v Německu tančit do taktovky Jürgena Kloppa. Tento fotbalový virtuóz pozvedl Dortmund opět na vrchol, přestože stále stojí ve stínu bavorského giganta. Borussia nedisponuje takovým finančním zázemím, to vše ale kompenzuje uváženými nákupy, které přinášejí své ovoce. V sezóně 2012/2013 na úkor právě Bayernu nedokázala navázat na svůj překvapivý úspěch z ročníku 1996/1997.

[break]

TOP 5 nejdůležitějších partnerství v Premier League


6. Manchester City


Zámožný anglický klub dotovaný arabskými šejky by neměl příliš pocítit omezení, které UEFA za nedodržení finanční Fair Play Citizens udělila. Pro nový ročník Ligy mistrů můžou zapsat na soupisku jen 21 hráčů místo obvyklých 25. Přesto si aktuální mistr Premier League věří i v pohárové Evropě.

5. PSG


Stejný postih čekal za nedodržení finanční Fair Play i pařížský klub, který je taktéž v moci arabských šejků. PSG už druhým rokem dominuje francouzské Ligue 1 a nové sezóně by nejen rád navázal na ligový úspěch, ale konečně by rád nakoukl i do finálových bojů Ligy mistrů. Nejen Zlatan Ibrahimovič touží po svém pohárovém úspěchu.

[break]

TOP 10 nejlépe placených hráčů Premier League


4. Barcelona


Z osobitého systému rychlých přihrávek těžila několik let nejen Barcelona, ale i španělská reprezentace. Jenže tento styl začal poté být náhle až příliš čitelný a soupeři se dokázali adekvátně připravovat, i když se míče stále téměř nedotkli. Poslední úspěch slavili Katalánci v Lize mistrů v ročníku 2010/2011 a všichni její příznivci věří, že právě trio Messi, Neymar a Suárez dopomůžou k návratu na evropský trůn.

3. Bayern Mnichov


Bavorská mašina chtěla v posledním ročníku LM navázat na svůj předešlý úspěch, kdy ve finále pokořila krajany z Dortmundu. Jenže do cesty se jim postavil Real Madrid, který byl nad jejich síly. Po venkovní prohře 0:1 ještě svěřenci Guardioly věřili v domácí nápravu, jenže právě v Allianz aréně utrpěli ostudný debakl 0:4. Německý tisk svou pýchu nešetřil, a proto má Bayern co napravovat. Kvalitu na to rozhodně má.

[break]

10 hvězdných podpisů španělské La Ligy tohoto léta


2. Chelsea


Londýnský velkoklub si brousí na zisk této trofeje zoubky každoročně. Naposledy se to Blues podařilo v ročníku 2011/2012 právě na úkor Bayernu Mnichov, který mohl tehdy dominovat na domácím bojišti. José Mourinho je člověk vyzývavý, přesto skvělý stratég, který si v létě vymodlil řadu posil, které z Chelsea dělají ještě mnohem silnějšího protivníka. Start sezóny v Premier League jim vyšel nad očekávání a své cíle nezměnila ani Evropě.

1. Real Madrid


Držitel deseti titulů v této elitní soutěži čekal na jubilejní úspěch dlouhých dvanáct let, aby pak trofej pozvedl na hlavu v městském finále, které doslova obrátilo vzhůru nohama celý Madrid. Dlouho to vypadalo, že Atlético naváže na svůj ligový úspěch, spasení Realu zařídil až v nastaveném čase Ramos a prodloužení již byl jen ukázkový tanec „bílého baletu“. I letos jsou jejich šance na triumf vysoké.

Pět nejlepších pravých obránců na světě