4 fakty, které nahrávají Chelsea v novém ročníku PL do karet

4 fakty, které nahrávají Chelsea v novém ročníku PL do karet

Londýnská Chelsea již před začátkem sezóny slibovala, že svede úspěšný boj na vícero frontách. Takový start v novém ročníku Premier League si však nemalovala ani v těch nejrůžovějších snech. Ve čtyřech dosavadních zápasech vždy vzešla jako vítěz a jako jediná bodově ještě neztratila. Portugalský stratég José Mourinho si mne ruce a prozatím pěje ódy na své hráče. Samozřejmě je otázkou času, kdy Blues klopýtnou, ale zabrání jim to ve vytoužených cílech?

Mourinho o famózním Costovi: Tohle není normální


4. Svatyně, aneb kdo se může pyšnit takovými brankáři


Ano, správně. Již podle titulku mi odpovězte, kdo disponuje takto stabilní dvojící gómanů, kteří patří k evropské elitě, a přesto jeden z nich musí zahřívat lavičku. Černý petr padl na toho našeho Petra, který jinak hájí i branku naší reprezentace. Dlouholetá opora na Stamford Bridge chtě nechtě uvolnila místo mladému belgickému talentu Curtoisovi. Toho si Mourinho stáhl z Atlético Madrid, kde hostoval. A že se tam také parádně rozchytal. Pokud jeden vypadne ze hry, zaskočit může druhý a nejen při zraněních. V Anglii je velké zápasové tempo, které spolu s evropskými poháry nedá příliš odpočinout i nejlepším atletům.

[break]

Kdo ovládne tabulku střelců nového ročníku Premier League?


3. Nikam se nežeň a počkej si na chybu okolí


Přesně tímto faktorem by se mohl řídit portugalský stratég. Zatímco Blues mají jako jediný plný bodový počet v novém ročníku Premier League, jeho největší konkurenti už nějaké ty body poztráceli. Manchester City stihl remizovat v posledním kole s Arsenalem a o kolo dříve prohrát překvapivě se Stoke. Arsenal kromě již zmíněné remizy uhrál nerozhodný stav i s Evertonem Leicestrem. Liverpool se prozatím také stále hledá a Manchester United vyvrátil spekulace o prohloubení krize až v posledním zápase, a to není nikde napsáno, že v dalším zápase uspěje.

[break]

10 hvězdných podpisů španělské La Ligy tohoto léta


2. Já prostě nikoho jiného nekoupím. Vím, že oni jsou ti praví


Takto nějak komentoval Mourinho svůj dlouhodobý zájem o Costu a Fábregase. Mnozí už byli na trní a nadávali na fakt, že kouč vyčkává a nehledá alternativní posily. Jenže on si stál stále za svým a neváhal sečkat a v létě za tyto dva klenoty vyplácnout pomalu 60 milionů liber. Obří investice se ale začala vyplácet hned zkraje sezóny. Bývalý kanonýr Atlética Madrid stihl za čtyři zápasy vstřelit již sedm branek, na čtyři z toho mu nahrál bývalý záložník Barcelony. I sám Mourinho kroutí nevěřícně hlavou, jaký klenot do Londýna přivedl.

[break]

Rudí ďáblové konečně zabrali, Falcao střídal


1. Mourinho je úspěšný vždy až v druhém roce svého angažmá


Věříte na osud? V případě Mourinha na něj já osobně věřím. Proč? Podívejte se do historie. Tenhle portugalský stratég má vynikající druhé roky v klubech, kam přijde. Započal to v již v Portu, kde ve druhém roce vyhrál portugalskou Primera ligu, v Chelsea se mu to povedlo v roce 2004 hned v první sezóně, ale potvrdil to i v té druhé. V Itálii se usadil v Interu Milán, kde taktéž dopomohl k titulu, ale i k výhře v Lize mistrů. Na lavičce Realu Madrid se mu to podařilo opět v druhé sezóně a stejný osud by podle papírových předpokladů mohl přijít i nyní při druhém angažmá u Blues. První rok v novém klubu nebyl vždy ideální, ale ten druhý ho prozatím ještě nezklamal.

TOP 5 nejdůležitějších partnerství v Premier League

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.