Pět nejlepších levých beků soudobého fotbalového světa

Pět nejlepších levých beků soudobého fotbalového světa

Nedávno jsme vám na našem webu zkompletovali pět borců hrajících na pravé straně obrany. Nyní tedy logicky přichází na řadu žebříček levých beků. Zde je pětice těch nejvíce viditelných fotbalistů hrajících na této nelehké pozici...

10 hvězdných podpisů španělské La Ligy tohoto léta

David Alaba, Bayern Mnichov

Neskutečná naděje rakouské kopané teprve nedávno oslavila dvaadvacet let a i přesto patří do základní sestavy Bayernu Mnichov. To ale není ten hlavní důkaz geniality mladíka bavorského klubu, nejvíce zápasů v základu odehrál ve svých devatenácti letech. Jedná se tak bezpochyby o největší talent a možná už i nejlepšího levého beka vůbec. Ve své kariéře vlastní již tři trumfy v německé lize a hlavně si mohl ohmatat i „Ušatý pohár“ Ligy mistrů.

[break]
Pět nejlepších pravých obránců na světě

Ashley Cole, AS Řím

Legendární bek Arsenalu a Chelsea už není nejmladší a po osmi letech strávených v Londýně musel vycítit nutnou změnu. A ta přišla v podobě odchodu do AS Řím. Ten nemusel platit za příchod anglické hvězdy ani korunu, jelikož mu skončila smlouva. Což je za hráče s odehranými více než 400 zápasy důvod k radosti.

[break]
Nejproslulejší útočná dua Synot ligy v 21. století

Jordi Alba, FC Barcelona

Pětadvacetiletý zabiják si v loňské sezóně prošel různými zraněními a dost možná i proto Barcelona nemohla hrát takový fotbal, jaký předváděla. Nyní je ale Alba zdráv a opět patří do základu prozatím bezchybné katalánské metropole, ve které působí třetí sezónu. Třicetinásobný reprezentant Španělska byl dokonce nominován oficiálně dvakrát do reprezentace Katalánska.

[break]
Nejlepších 5 zahraničních hráčů v nedávné historii Sparty

Marcelo, Real Madrid

Perfektní levý bek působí na straně Realu Madrid už od roku 2007 a už ve velmi brzkém věku, ve svých devatenácti, se stal hlavní postavou základní sestavy. Představil se ve dvoustovce zápasů, jenž obohatil patnácti přesnými zásahy. U brazilské reprezentace nastoupil k 37 zápasům, ve kterých čtyřikrát skóroval. V hlavním městě Španělska to ale přestává mít snadné, na levé straně obrany chce prodat své umění i Fabio Coentrao.

[break]
TOP 5 nejdůležitějších partnerství v Premier League (

Filipe Luis, Chelsea FC

Atlétiku se v poslední době hodně daří a vyloženě patří mezi evropskou smetánku. To se tak nelíbí jiným evropským celkům a důrazně to dává najevo hlavně Chelsea. Ta má ve svém kádru tři bývalé a klíčové hráče Atlétika. Thibault Courtois se vrátil z hostování a Diego Costa s Filipem Luisem se jej rozhodli následovat na cestě do Londýna. Řeč je ale hlavně o Luisovi, která na levé straně obrany hraje excelentně. Tedy, alespoň ve Španělsku každopádně, jak tomu bude v Chelsea, to ještě není až tak známo. Prozatím dostává příležitost jiný borec, mladičký Azpilicueta. Dostává se tak zatím za pravdu fanouškům, kteří k přestupu byli skeptičtí.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.