Proč je pro Barcelonu natolik cenný Dani Alves?

Proč je pro Barcelonu natolik cenný Dani Alves?

Můžete směle říct, že právě tento jednatřicetiletý brazilský zadák se vám líbí nejen stylem hry, ale i sympatickým charisma. Pravý obránce Barcelony je v katalánském velkoklubu jako doma, neboť tu už slouží sedmou sezónu. Předtím strávil šest v Seville. Jenže osobní sympatie či nelibost by měli jít stranou, když si analyzujete, jak moc je pro Barcelonu Alves potřebný. Vidět to bylo nejen v posledních zápasech, a proto je na pořadu dne řešit prodloužení smlouvy. Co mluví v jeho prospěch?

Pět nejlepších levých beků soudobého fotbalového světa


4. Prodejme, ale jaké máme potom možnosti?


Zcela bez zaujetí nahlédněme na varianty, jak nahradit Alvese. Pokaždé, když ho na trávníku zastoupil Martin Montoya, zklamal. Nemusíme chodit v paměti až tak daleko, neboť důkazem je poslední zápas španělské La Ligy proti Athlétic Bilbao. Montoya budí dojem méně dynamického, váhavějšího záskoku, který ani nepodrží tolik míčů jako právě Brazilec. Ano, v případě nouze může zaskočit v jednom zápasu, ale dlouhodobá náhrada?

[break]

Deset nejlepších hráčů Premier League v nové hře FIFA 15


3. Kdo bude nahrávat Messimu?


Opravdu stojí za zmínění, že právě Alves je neproduktivnějším nahrávačem klubové hvězdě na vstřelené branky. Nebudeme spekulovat, kde by bez něj byl v Barceloně Lionel Messi, ale můžeme si položit otázku do větru, o kolik méně branek by případně zaznamenal. Dobrými míči ho zásobuje během několika posledních sezón, což z něj dělá i velmi platného hráče v přechodu.

[break]

Čeho lituje Wenger za 18 let v Londýně? Ronalda i Drogby


2. Supi krouží stále níž


Přestože je Alves srdcem oddaný Barceloně, v očích fanoušků na Camp Nou je nejspíše nedoceněn. Tak nějak se kolem něj netočí takový humbuk jako kolem jiných hvězd. Jenže za pár měsíců máme další přestupové okno a najednou může jeho jméno figurovat zcela někde jinde. Manchester United? Liverpool? Paris saint Germain? Inter Milán? Ti všichni po něm baží, krouží kolem jako supi a jen čekají na možnost ho uzmout.

[break]

Hamšík obral Spartu nejen o 3 body, ale také o 5 dresů


1.Prodlužme mu smlouvu


Nebylo by příliš rozumné nabídnout Alvese někam na hostování do té doby, dokud nebudou mít Katalánci ve svém kádru vhodnou náhradu. Na dveřích stadiónu by mohl být nalepen plakát s velkým nápisem „WANTED“ a dodatkem: někdo s energií, vervou a odhodláním, neboť Alves tohle všechno pokaždé na trávníku zanechá. Nebo se proberme a nikoho nehledejme. Nabídněme mu novou, zajímavou smlouvu a těžme z jeho sehranosti, kreativity a pracovitosti, než hledat a následně kupovat zajíce v pytli.

Fulham s Magathem na dně

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.