Mourinho byl zaskočený, ale tvrdí: Lampard má můj respekt

Mourinho byl zaskočený, ale tvrdí: Lampard má můj respekt

Jednapadesátiletý manažer Chelsea José Mourinho přiznal, že byl v mírném šoku, když zjistil, že se jeho bývalý svěřenec Frank Lampard zjevil na hostování v Manchesteru City.

TOP 3 nejrychlejší hráči Chelsea

Šestatřicetiletý Lampard opustil Stamford Bridge v létě letošního roku po třinácti sezónách výtečné služby a podepsal smlouvu s novým účastníkem zámořské Major League Soccer New Yorkem City. Následně se však dohodl na krátkodobé půjčce v Manchesteru City a momentálně je tedy svěřencem Manuela Pellegriniho.

To, že žijící legenda Blues bude hrát v Manchesteru, by ještě v průběhu jara 2014 nečekal: "Takový už je fotbal. Kdybyste mi to řekli před čtyřmi nebo pěti lety, řekl bych, že by to bylo divné. Ani před několika měsíci, když se upsal New Yorku, bych to nečekal," pokračoval portugalský stratég.

Mou dává v tomto případě stranou klubismus a rivalitu: "Ale bylo to jeho rozhodnutí. To je život. Když odešel do New Yorku, myslel jsem, že evropskou etapu kariéry uzavírá. Ale je to jeho život a jeho rozhodnutí a za to má můj respekt," uzavřel Mourinho na adresu veterána, který si v aktuálním ročníku Premier League zatím připsal 46 odehraných minut proti Arsenalu.

Deset nejlepších hráčů Premier League v nové hře FIFA 15

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.