Robben podpořil Van Gaala: United do Ligy mistrů dovede

Robben podpořil Van Gaala: United do Ligy mistrů dovede

Hvězda nizozemské reprezentace Arjen Robben je přesvědčen, že trenér Manchesteru United Louis van Gaal dovede Rudé ďábly do Ligy mistrů. Na Old Trafford jsou tuto sezónu po nevydařené předešlé sezóně bez poháru, ale Robben vyjádřil svému krajanovi, který dovedl holandskou reprezentaci k bronzu na světovém šampionátu v Brazílii, podporu.

5 záložníků, které si nechal Arsenal proklouznout mezi prsty


"Náš generál je pravým mužem pro vás. S ním se vrátíte na výsluní a v příští sezóně bude hrát zase evropské poháry,“ nabudil Robben příznivce United. I on sám byl často skloňován s letním přesunem z Bayernu Mnichov na Old Trafford. Louis van Gaal ho však nepřesvědčil, aby bavorský velkoklub opustil.

„Jsem šťastný za Van Gaala, že to svedl, počáteční sérii prolomil a podařilo se mu vyhrát. Potřebuje čas a bylo proto důležité, že počáteční tlak ustál," prohlásil Robben. „Dovedu si představit, pod jakým tlakem v novém angažmá začal pracovat. Naštěstí vedení Manchesteru United vědělo, jakého trenéra si vybralo a jaké kvality v sobě skrývá. Potřebuje jediné - čas," vyjadřuje svému krajanovi podporu. „Jsem si jistý, že na Old Trafford bude úspěšný a Manchester United bude v příští sezóně hrát znovu Ligy mistrů. Je to velký klub a patří do ní," dodává Robben.

Proč je pro Barcelonu natolik cenný Dani Alves?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.