Cruyff: Guardiola je lepší trenér než Mourinho

Cruyff: Guardiola je lepší trenér než Mourinho

Barcelonská legenda Johan Cruyff se pustila do nemožného. Snažila se rozhodnout, zdali je lepším trenérem Guardiola či Mourinho.

Mourinho: S Ronaldem nejsme kamarádi, ale do Španělska bych se vrátil

Legendární Cruyff se pro německý Bild odvážil porovnat dvě trenérské hvězdy současnosti. Bývalý nizozemský záložník se přiklonil na stranu španělského kouče, který je podle hlavním strůjcem vítězství Španělska a Německa na světovém šampionátu.

Mezi Guardiolou a Mourinhem panuje rivalita, která se zvýšila během Portugalcova působení v Realu Madrid, což mělo za následek několik velmi vyhecovaných derby mezi Barcelonou a Realem.

4 fakty, které nahrávají Chelsea v novém ročníku PL do karet

Oba trenéři mají na kontě dvě vítězství v Lize mistrů a nespočet dalších významných či méně významných trofejí. Oba jsou považování za nejlepší trenéry současnosti. Johan Cruyff má však jasno. Pro něj je nejlepším světovým trenérem jeho bývalý svěřenec Pep Guardiola.

"Ano, pro mě je to jasné," odpověděl na otázku německého Bildu, když byl tázán, kdo je lepším trenérem.

"Guardiola chce fotbal učinit lepším, chce posunout svůj tým na další úroveň. Na rozdíl od Mourinha rovněž hrál před 100 tisíci fanoušky a hra je pro něj středem pozornosti. Mourinho pouze mluví o svém týmu a o jeho mentalitě," zhodnotil kvality dvou trenérských hvězd.

Proč je pro Barcelonu natolik cenný Dani Alves?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.