Dluhy nejlépe vydělávajícího Realu rostou, hvězdy ale mizí

Nejlépe vydělávající klub světa Real Madrid se sice může v novém ročníku La Ligy pyšnit nejlepší ofenzívou soutěže, která svým soupeřům nastřílela během úvodních čtyř duelů již 13 branek, ovšem osm inkasovaných branek také není zrovna málo a lépe je na tom hned čtrnáct mužstev.

Dluhy nejlépe vydělávajícího Realu rostou, hvězdy ale mizí
TOP 10 nejprodávanějších dresů na světě

Desetinásobný šampion Ligy mistrů a dvaatřicetinásobný mistr Primera División má navíc stále problémy s dluhy, které přesáhly 600 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 16,5 miliardy korun.

Konkrétně má jít o částku 602 milionů eur a dobře nevyšlo ani srovnání z loňským rokem. Zatímco příjmy se zvýšily "jen" o pět procent, dluhy vzrostly o jedenáct procent.

Jak připomněl španělský list AS, také proto byl nucen španělský velkoklub ze San Bernábeua v posledním roce prodat některé ofenzivní opory. Zmínit lze určitě trojici Gonzalo Higuaín (Neapol), Mesut Özil (Arsenal) a Ángel di María (Manchester United), s tím, že zejména odchod posledně jmenovaného argentinského reprezentanta a nejlepšího hráče posledního finále Ligy mistrů nesli fanoušci Bílého baletu hodně nelibě.

Video: Barcelona smeta Levante a je dál stoprocentní