3 hvězdné transfery, které se nakonec nikdy nezrealizovaly

3 hvězdné transfery, které se nakonec nikdy nezrealizovaly

Manažer Arsenalu Arséne Wenger nedávno V souvislosti s Cristianem Ronaldem prozradil, že ho chtěl přivést do Londýna a že ho dodnes bolí, že se to nepodařilo a že dal přednost Manchesteru United. V Chelsea údajně téměř skončil také současný symbol Liverpoolu Steven Gerrard a v Eindhovenu zase nynější největší barcelonská hvězda Lionel Messi. U jakých dalších zajímavých transferů chybělo málo, aby se fotbalová historie hýbala poněkud jiným směrem? Redakce sme.sk nabídla tyto tři tváře...

TOP 10 nejprodávanějších dresů na světě

Shearer do Manchesteru United

Bývalý reprezentant Albionu Alan Shearer je nejlepším střelcem v historii Premier League a držitel střeleckého rekordu v jednom soutěžním ročníku v jedné osobě a na získání tohoto primátu nic nezměnila ani skutečnost, že nikdy nehrál za velkokluby z Londýna, Liverpoolu či Manchesteru.

Kupříkladu Rudé Ďábly měl odmítnout hned dvakrát. Nejprve před ním upřednostnil tehdejšího nováčka Blackburn Rovers, kterému později 34 brankami vystřílel první a poslední titul v Premier League. Podruhé se tak mělo stát v roce 1996, když se stal nejlepším střelcem Eura 1996. Sir Alex Ferguson ho lanařil k Ericu Cantonovi a chtěl sestavit útok snů. Shearer však odmítl i podruhé a vybral si jiné United - z Newcastlu, což byl klub, o kterém snil už jako dítě. "Nebýt mé lásky k Newcastlu, podepsal bych Siru Alexovi. Byl jsem tak blízko Manchesteru, že už jsem si ve městě našel i dům," citoval kanonýra server sme.sk.

[break]
5 záložníků, které si nechal Arsenal proklouznout mezi prsty

Ibrahimovič do Arsenalu

Zlatan Ibrahimovič už ukazoval talent jako teenager a obrovským sebevědomím disponoval již ve dvaceti letech. Arsenal sledoval jeho kariéru už od dorosteneckých kategorií. Když si ho chtěl Wenger přivést z Malmö do britské metropole, už mu měl dát dokonce dres Kanonýrů s jeho jménem.

Za vše mohla údajná urážka útočníka v podobě zkoušky a nikoliv okamžitého přestupu: "Řekl jsem mu. Slyšel jsem, že si dobrý hráč. Zvu tě k nám na zkoušku, abych viděl, jak dobrý opravdu jsi a on mě odmítl se slovy: "Já konkurzy nedělám. Byl jsem v šoku. Myslel jsem si, že se zbláznil," připomněl portál sme.sk slova Wengera. Podobnou verzi potvrdil i někdejší sportovní ředitel švédského klubu Hass Borg.

[break]
Deset nejlepších hráčů Premier League v nové hře FIFA 15

Di Stefáno do Barcelony

Když přestupoval tehdy pětadvacetiletý Di Stéfano z Millonariosu do Španělska, vypadalo to, že má namířeno do Barcelony, za níž odehrál i jeden přípravný zápas. Španělská fotbalová federace však tehdy přestup zamítla kvůli tomu, že k přesunu nedal souhlas kolumbijský celek. Argumentace, že většinu práv na hráče vlastnil jeho bývalý klub River Plate, nakonec nestačila a nestačilo ani to, že už jim byla dokonce vyplacena částka 4,5 milionu pesos.

Jak připomněl web sme.sk, vše měl stopnout generál Franco. Barcelona označila Real za klub tehdejšího diktátorského vládnoucího režimu, Bílý balet zase šil do barcelonské nešikovnosti. Barce v jednání pomoháhl v Kolumbii žijící Španěl Joan Busquets, jenž řediteloval v Santa é, což byl největší rival Millonariosu, jehož funkcionáře to mělo urazit. Di Stéfano nakonec strávil na San Bernébue jedenáct let a měsíc po přestupu už pomohl v El Clásiku ke skáze katalánského klubu čtyřmi góly.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.