CR7 má úchvatná čísla. V jaké soutěži se mu daří nejméně?

CR7 má úchvatná čísla. V jaké soutěži se mu daří nejméně?

Devětadvacetiletý portugalský reprezentanta Cristiano Ronaldo začal v Madridu svou šestou soutěžní sezónu a opět má nakročeno k tomu, aby měl na jejím konci více branek, nežli startů, což by se mu stalo již popáté v řadě.

Dluhy nejlépe vydělávajícího Realu rostou, hvězdy ale mizí

Jedinou výjimkou byl v tomto směru jeho debutový ročník v Primera División, z něhož vytěžil v devětadvaceti startech 26 přesných zásahů.

Od svého příchodu do La Ligy zaznamenal bývalý hráč Sportingu Lisabon či Manchesteru United 168 ligových startů, v nichž vstřelil úctyhodných 182 gólů, což jsou čísla, kterých při stejné porci zápasů dosavadní gólový rekordman klubu Raúl Gonzáles nedosahoval.

Ve Španělském poháru Copa del Rey či domácím Superpoháru zatím nastoupil Ronaldo dvaatřicetkrát s bilancí 23 branek, což už sice tak famózní není, ale bilance je to pořád velmi slušná.

Pokud jde o neprestižnější evropskou soutěž Ligu mistrů, z dosavadních 52 startů vytěžil poslední držitel Zlatého míče náramných 53 branek a obrany skupinových soupeřů Bílého baletu Ludogoretse, Liverpoolu nebo Basileje tedy budou muset být ještě na pozoru...

Video: Barcelona už více než měsíc a půl nezná, jaké je to dostat gól

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.