Deset klubů, které za své hráče inkasovaly nejvíce peněz

Deset klubů, které za své hráče inkasovaly nejvíce peněz

Ve většině případů se píše o nejdražších nákupech, nejbohatších hráčích a nejvíce utrácejících klubech. Co takhle se však zaměřit na ty fotbalové organizace, které si svými letními odchody vydělaly nejvíce?

Morata je v Juventusu nadšený. Kdo mu pomáhá nejvíce?

Pokud jde o poslední přestupové okno, na čele žebříčku je britská továrna na talenty Southampton. Žádný jiný evropský celek si na letním trhu nevydělal více, nežli skromný tým ze St. Mary´s Stadium.

Klub, na jehož lavičce sedí od července nizozemský odborník Ronald Koeman, prodal hráče za bezkonkurenčních 121 milionů eur a zdá se, že ho to nikterak nepoznamenalo, protože je v průběžné tabulce Premier League na skvělém druhém místě.

Přes stomilionový výdělek se dostaly ještě tři další kluby - Real Madrid, Chelsea a Liverpool, který se na onu cifru dočkal zejména díky prodeji sedmadvacetiletého uruguayského snajpra Luise Suáreze.

Své místo v žebříčku má i Monaco, Barcelona nebo Porto, které je tradiční přestupní stanicí do ještě větších klubů. Desítku pak uzavírá Bayern Mnichov, jemuž k tomu stačil téměř jen do La Ligy přesunuvší se německá reprezentační hvězda Toni Kroos.

TOP 10 klubů, které prodávaly za nejvíce peněz:


1) Southampton - 121 milionů eur

2) Real Madrid - 112 milionů eur

3) Chelsea - 102 milionů eur

4) Liverpool - 100 milionů eur

5) Monaco - 95 milionů eur

6) Barcelona - (?)86 milionů eur

7) Porto - 84 milionů eur

8) Atletico Madrid - 73 milionů eur

9) Sevilla - 54 milionů eur

10) Bayern Mnichov - 40 milionů eur

Zlatá kopačka: V popředí se drží Costa, Ronaldo i Ibrahimovič