Deset šokujících proher v historii anglického Ligového poháru

Deset šokujících proher v historii anglického Ligového poháru

Přestože se český reprezentační kapitán Tomáš Rosický konečně dočkal a figuroval v základní sestavě Arsenalu, štěstí mu rozhodně nepřálo. Je to jistě i důvodem nedostatečné herní praxe, nicméně jeho přičiněním kopal Southampton pokutový kop, který jej nastartoval k obratu. Na Emirates tak Ligový pohár končí, nicméně i v historii lze najít další překvapivé vyřazení anglických velkoklubů. Podívejme se na deset nejpřekvapivějších výsledků z posledního desetiletí.

Video: Arsenal šel nečekaně z kola ven, Liverpool zažil obří drama

10. MK Dons – Manchester United 4:0


Tento výsledek z 26. srpna letošního roku bude asi v paměti fanoušků Milton Keynes Dons ještě hodně dlouho v paměti. Tento debakl si nový kouč Rudých ďáblů Louis Van Gaal určitě nedá zarámovat na zeď. United se v loňské sezóně trápilo a letos to zatím vypadá zcela stejně.

9. Bradford City – Arsenal 1:1 (penalty 3:2)


Druholigový Bradford předvedl v závěru roku 2012 jeden z největších šoků v pohárové historii, když ve čtvrtfinále vyřadil Arsenal. Silný kádr z Emirates dominoval od začátku a těšil se 63% držení míče a 12 střelami na branku. Přesto osobnosti jako Podolski, Sagna, Wilshere či Rosický Gunners nepomohli.

[break]

8. Manchester United – Crystal Palace 1:2


V listopadu roku 2011vyřadili hráči Crystal Palace Rudé ďábly v jejich domácím prostředí a postoupili do semifinále. United dopadlo na podcenění soupeře a povolání základní sestavy složené především z náhradníků.

5 brilantních stoperů, které by Van Gaal měl přivést do United

7. Liverpool – Northampton 2:2 (penalty 2:4)


Čtyři roky zpět si i Reds odbyli svou míru ostudy, když je v pohárech vyřadil Northampton až po penaltovém rozstřelu. Roy Hodgson měl tedy strach o své křeslo, neboť Liverpool svými výkony příliš neoslňoval.

[break]

6. Chelsea – Burnley 1:1 (penalty 4:5)


V roce 2008 překvapilo Burnley vládce ze Stamford Bridge, když na jejich půdě v základní hrací době uhrálo remízu 1:1 a v závěrečném rozstřelu zvítězilo. To vše se stalo již ve čtvrtém kole Ligového poháru. Pro tehdy čerstvého kouče Blues Luise Felipe Scolariho to byl velmi horký večer. Přestože měla Chelsea během devadesáti minut nespočet šancí, nevytěžila z toho nic.

5. Hartlepool – West Brom 3:1


Podobně jako Chelsea se ve stejném ročníku poháru nečekaně loučilo i West Brom. Pro Hartlepool to je zcela jistě nejslavnější výsledek v historii tohoto klubu. Nečekaně tehdy vyřadilo tým z Premier League 3:1. Velký podíl na tom měl Danny Wilson, který v nastaveném čase vstřelil dvě branky.

[break]
5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii

4. Manchester United – Coventry City 0:2


Je 25. září roku 2007. Na Old Trafford se sešlo 11 500 fanoušků, aby podpořilo Rudé ďábly v pohárovém střetu s Coventry City. O devadesát minut později odchází všichni domácí příznivci značně zklamaní, neboť jejich United doma podlehlo soupeři z nižší ligy rozdílem dvou branek. Katem jim byl Michael Mifsud, který vstřelil obě branky utkání.

3. Southend United – Manchester United 1:0


V listopadu roku 2006 United utrpělo další slavnou porážku od Southendu. Ten na úkor Rudých ďáblů postoupil do čtvrtfinále poháru po nádherném přímém kopu tehdy třicetiletého útočníka Freddyho Eastwooda. Výroční dvacet let Sira Alexe Fergusona na lavičce United tedy příliš dobře nevyšlo.

[break]

2. Fulham – Wycombe Wanderers 1:2


Téhož roku o dva měsíce dříve vypadl prvoligový Fulham již v druhém kole anglického Ligového poháru. Tehdy ho vyřadil Wycombe Wanderers, de facto neznámý anglický klub. Pro jedny legendární výhra, pro druhé potupná porážka a pro všechny pořádný šok.

1.Grimsby Town – Tottenham Hotspur 1:0


Kohouti v pohárech dokokrhali 20. září 2005 již ve třetím kole poháru, když se jim do cesty postavil Grimsby Town. Zkušený Tottenham si neporadil s outsiderem ani s pěti reprezentanty ve svých řadách a postaral se o pořádný šok.

3 hvězdné transfery, které se nakonec nikdy nezrealizovaly

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.