Doležal: Byl jsem nazýván hrobařem. Třeba už se chytím

Jablonecký útočník Martin Doležal čekal na gól od své trefy do sítě Plzně, jejíž obrany překonal na začátku srpna. Pak však přišlo dlouhá střelecké trápení, které exolomoucký střelec překonal v Poháru České pošty proti Bohemians Praha 1905.

Doležal: Byl jsem nazýván hrobařem. Třeba už se chytím
Jablonec si poradil s klokany, Žižkov potrápil Boleslav

"Čekání to bylo velké. V zápasech, co jsem šance neproměnil, jsem byl nazýván hrobařem, takže v úterý jsem to alespoň trochu snad odčinil. Tlak si spíš dělám já sám na sebe. Sám si ty šance a nevydařené akce vyčítám a pak se nekoncentruju plně na hru, i když se snažím soustředit na balon a je to pro mě těžké. Ale uvidíme, třeba se tím golem chytnu," pronesl v rozhovoru pro klubový web svěřenec trenéra Jaroslava Šilhavého.

Jeho Baumit má nakročeno do dalšího kola, ovšem Doležal varoval, že je ještě přeci jen čeká odveta a dvougólový náskok nemusí být definitivní: "Bohemka po sobotním zápase vypadala hodně dobře, ale měli určité změny v sestavě, takže jim to nešlo až tak. Připravovali jsme se na ně, dostávali jsme se do šancí, ale stále nás trápí ta předfinální fáze. Ikdyž 2:0 ale do odvety dobrý výsledek. Stejně se ale nesmíme uspokojit," pokračoval webem fkjablonec.cz citovaný ofenzivní hráč.

Jeho ambiciózní chlebodárce si sice vytváří šance, ovšem s jejich proměňováním to zatím až tak slavné není a na severu Čech mají stále na čem pracovat: "I na tréninku nám to tam nepadá, když hrajeme soutěž, kouč nám to vytýká, nevím čím to, musíme se na to asi víc koncentrovat. Je tam ještě hodně práce, hráli jsme trochu v jiné sestavě. Pomalu si zvykáme, každý už přichází na to, co po nás trenér chce," zakončil Doležal, jehož poznatky po domácím poháru přinesly stránky fkjablonec.cz.

Rozkol v Ďolíčku: fandové proti Panenkovi! Vydali opoziční bulletin