Proč je defenzíva Man Utd v troskách? Našli jsme odpověď

Proč je defenzíva Man Utd v troskách? Našli jsme odpověď

Manchester United obdržel v šesti utkáních pod vedením Louise van Gaala 12 gólů. Ostudná prohra na hřišti Leicesteru 5:3 ukázala, že bránění klubu z Old Trafford je v mizerné kondici. Nabízíme Vám pět důvodů, proč je defenzíva Rudých ďáblů na tak katastrofální úrovni.

Nejlepší čtyři hráči Chelsea hostující v jiných klubech

Chybí vůdčí osobnost

Nemanja Vidič, Rio Ferdinand a Patrice Evra z klubu odešli a s nimi i zkušenosti z 1 096 odehr
aných ligových zápasů. Nikdy nepředpokládal, že by se United s odchodem těchto tří zkušených zadáků vypořádal jednoduše. Realita je však mnohem černější. Všichni tři jmenování se v minulé sezóně neprezentovali výjimečnými výkony. Jejich ztráta je však pro Manchester znatelná. Van Gaal má k dispozici mladé a nezkušené obránce. Blackett je nováčkem, Smalling, Evans a Jones postrádají potřebné vůdcovské schopnosti.

[img id="25319"]
[break]
5 brilantních stoperů, které by Van Gaal měl přivést do United

Převládá zmatek

Základ každé obrany, ať už je tříčlenná či čtyřčlenná, je držet pozici v jedné lajně. United se v minulém zápase proti Leicesteru prezentovali obrannou linií, která působila neorganizovaným a nedisciplinovaným dojmem. Na hřišti chybí organizátor obranné hry. Omluvou pro Van Gaala jsou početná zranění jeho svěřenců. Kdyby Evans, Jones, Smalling a Rafael byli v předsezónní přípravě zdraví, mohlo by jejich porozumění na hřišti býti na větší úrovni.

[img id="45875"]
[break]
5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii

Přešlapy na přestupovém trhu

Jamie Carragher, bývalý obránce Liverpoolu, se před nějakou dobou nechal slyšet, že se United během přestupového období dopustili veliké chyby, když neangažovali prvotřídního obránce. Rudí ďáblové investovali téměř 50 milionů liber do dua Shaw - Rojo, ale těm se nahradit Ferdinanda s Vidičem prozatím nahradit nepodařilo. Konkurenční Citizens přivedli do týmu stopera Mangalu, který se v zápase proti Chelsea uvedl solidním výkonem. Rovněž Dejan Lovren mohl být slušnou alternativou na středního obránce, jehož nakonec získali Reds.

[img id="45818"]
[break]
TOP 5 méně známých volných hráčů, o které je zájem v Anglii

Nevyrovnaný tým

Van Gaal si po nástupu do United postěžoval, že zdědil nevyvážený tým, který postrádá střední záložníky a křídelníky. Tento problém mohl být vyřešen v průběhu letního přestupového okénka. Nizozemský kouč však tento problém nevyřešil úplně. Proto není překvapením, že se United prezentují velmi slabou obrannou hrou. V týmu působí velké množství ofenzivních hráčů. Obranné čtyřce může při zápase prakticky vypomoci pouze Daley Blind. Hráči jako Mata, Herrera, Di María či Falcoo toho směrem do defenzívy moc nabídnout nemohou.

[img id="45689"]

Deset šokujících proher v historii anglického Ligového poháru