Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

Proč rozhazovat velké sumy peněz, když můžete do 12 měsíců přivést kvalitní hráče zadarmo? Bosmanovo pravidlo umožňuje hráčům po vypršení kontraktu změnit klub. Níže najdete sedm zajímavých jmen, kterých se toto téma týká.

Rosický prý penaltu daroval

Bosmanovo pravidlo umožňuje hráčům po vypršení kontraktu změnit klub. V minulosti však tato praxe nebyla standardní. Vše začalo žalobou k Evropskému soudnímu dvoru, kterou podal Jean-Marc Bosman, bývalý belgický fotbalista. Výsledkem sporu bylo povolení změnit klub po vypršení smlouvy a zrušení kvót pro zahraniční hráče v rámci EU.

John Terry (Chelsea)

Legenda Blues podepsala v klubu jednoletou smlouvu, která končí v červnu 2015. Je velice pravděpodobné, že se stárnoucí hvězda z klubu odporoučí. Jako se to stalo v případě Franka Lamparda. Ashley Cole byl rovněž odejit. Terry stále patří mezi nejlepší anglické stopery. Který klub bude jeho dalším působištěm v ročníku 2015/2016? Dočkáme se podobného příběhu jako v případě Lamparda?

Emmanuel Adebayor (Tottenham)

I přes veškerou negativní publicitu, která togského hráče provází, je jasné, že se o jeho služby bude prát mnoho klubů. Hráčova smlouva na White Hart Lane do roka skončí a je zde prostor pro případná vyjednávání. 30letý útočník má zkušeností na rozdávání. Působil v klubech jako Monako, Arsenal, Real Madrid či Manchester City. Během léta 2015 bude zajímavé sledovat jeho přesun. Připíše si do svého životopisu další velkoklub?

5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii


[break]
Nejlepší čtyři hráči Chelsea hostující v jiných klubech

Giorgio Chiellini (Juventus)

Chiellini patří k nejlepším hráčům na své pozici. V uplynulém desetiletí vyhrál s italským národním týmem a Juventusem mnoho cenných trofejí. Můžete se vsadit, že o tohoto obránce bude velký zájem. Italův kontrakt vyprší v červnu příštího roku a zejména týmy Premier League by o tohoto hráče mohly mít zájem. Velice zkušený střední/levý obránce odehrál v národním týmu na 72 utkání a bude velice žádaným zbožím.

Sami Khedira (Real Madrid)

Khedira je v týmu Realu Madrid nepotřebným hráčem. Carlo Ancelotti jeho služby nepotřebuje. Během uplynulého přestupového okénka se další osud německého hráče spojoval s mnoha kluby. Jeho kontrakt s Realem má do konce méně než 12 měsíců. Odchod Khediry pomocí Bosmanova pravidla se jeví jako nevyhnutelný. Zdá se, že se Florentino Peréz nepoučil. Už dříve se Real zbavil důležitého defenzivního záložníka, jehož cenu si neuvědomoval. Dotyčným hráčem byl Claude Makelele.

Michael Carrick (Manchester United)

Jedna z největších přestupových bitev se uskuteční o tohoto hráče Manchesteru United, jehož kontrakt skončí v červnu příštího roku. United mají možnost si hráče udržet i po dobu dalších 12 měsíců. Jak se však zdá, klub tuto klauzuli uplatnit nehodlá. Carrickovi už bude 34 let a Van Gaal má na jeho pozici mladší alternativy. Který klub využije Bosmanova pravidla a šáhne po zkušeném středním záložníkovi?

TOP 5 méně známých volných hráčů, o které je zájem v Anglii


[break]
Největší stadiony v Premier League? Anfield Road povyroste...

Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04)

Agent nizozemského útočníka bude ve značné permanenci. Jeho klient totiž bude v létě příštího roku bez platného kontraktu, tudíž by mohl přestoupit na základě Bosmanova pravidla. Huntelaar má na kontě 278 gólů v 434 zápasech. 31letý útočník se smrtícím zakončením bude velmi žádanou posilou. Nizozemec může začít vyjednávat o svém novém působišti 1. ledna příštího roku. Kde bude střílet góly tentokrát? Nebo snad zůstane i nadále v Schalke?

Jevhen Konopljanka (Dněpr)

Šikovný křídelní hráč Dněpru může ze svého klubu zadarmo odejít. O služby tohoto hráče je v zahraničí veliký zájem. Mluvilo se o případném přestupu do Liverpoolu. Ten však ztroskotal na neshodě klubů o výši přestupové částky. Konopljanka v Dněpru ještě nepodepsal novou smlouvu, která vyprší během příštího léta. Se svými velkými platovými požadavky by bylo velkým překvapením, kdyby ukrajinský reprezentant z klubu neodešel zadarmo. Ku škodě funkcionářů Dněpru.

Deset šokujících proher v historii anglického Ligového poháru