Překvapení z Turína: Nedvěd má být prezident Juventusu

Překvapení z Turína: Nedvěd má být prezident Juventusu

Řada bývalých fotbalistů se v pozdější fázi svého života stane trenéry. Vyšší funkce ve strukturách klubů už však přichází pouze výjimečně a týká se pouze opravdu "velkých zvířat" a významných kapacit. A Pavel Nedvěd se jedné takové významné funkce dočká...

Nejslavnější fotbalové posměšky na sociálních sítích

Bývalý hráč Lazia Řím či Sparty s dlouhou reprezentační minulostí se totiž stane novým prezidentem Juventusu Turín, který je nejúspěšnějším italským klubem posledních tří let a v současné sezóně útočí na čtvrté Scudetto v řadě.

"Andrea Agnelli odchází řídit automobilku Ferrari. Novým prezidentem Juventusu se místo něho stane Pavel Nedvěd. Byl jedničkou na hřišti a bude jedničkou i v klubové hierarchii," cituje italská média portál sme.sk s odkazem na isport.blesk.cz.

"Ferrari bude dýchat čerstvý vzduch a Juventusu zůstane čisté srdce. Nedvěd měl vždycky velkou touhu po vítězství i schopnosti toho dosáhnout," potvrdil bývalý první muž Staré dámy Luciano Moggi, jenž byl citován sport.cz.

"Pavel ja ne tuto práci připraven. Je symbolem klubu s vůlí nikdy se nevzdat," doplnil samotný Agnelli, jehož slova přinesly stránky sme.sk.

Dvaačtyřicetiletý "Grande Paolo" se rozloučil s profesionální hráčskou kariérou před pěti lety a stalo se tak v dresu Staré dámy, v níž byl v poslední době jedním z ředitelů.

Nyní má být nadřízeným všech turínských hvězd Pogby, Buffona, Llorenteho či Téveze. Informace se však musí teprve potvrdit od samotného Juve. Bývalý kapitán české reprezentace totiž údajně vzkázal, že to není na pořadu dne...

Nejlepší hráči světa do jednadvaceti let, kteří kopou v Evropě