Došek o své formě, reprezentaci i poslednímu přestupu...

Bývalý útočník Brna, Sparty, Liberce, Škody Xanthi či Teplic Libor Došek zraje jako víno. Ve Slovácku začal šestatřicetiletý ofenzivní veterán čtvrtý ročník a pokud jde o přesné zásahy, má nakročeno na svůj osobní rekord za sezónu. V dosavadních osmi kolech nasbíral devět tref a s přehledem kraluje tabulce nejlepších kanonýrů, s tím, že dokonce je některými experty zmiňován jako možný kandidát na reprezentační dres.

Došek o své formě, reprezentaci i poslednímu přestupu...
Baroš: Snad se mi splní můj velký sen zahrát si na vyprodaných Bazalech

To však sám vytáhlý člen Klubu ligových kanonýrů vyloučil a stejně tak se staví k poslednímu přestupu kariéry: "Ani to není podle mého názoru reálné. Jsem na Slovácku spokojený a budu rád, když mi zdraví umožní dokončit smlouvu, kterou mám ještě na rok a půl. V létě mě oslovila Zbrojovka Brno, avšak já jsem se během pár hodin rozhodl, že zůstanu ve Slovácku. Fotbal v Uherském Hradišti dělají skvělí lidé a já jsem chtěl dál hrát na krásném stadiónu před fantastickými fanoušky. A taky chci klubu splatit dluh. Když mě brali z Teplic, asi ani moc netušili, co ode mě mohou čekat. Tehdejší důvěra vedení mě nesmírně potěšila," pronesl v interview pro server sport.cz Došek, jenž se v dohledné době chystá k trenérskému studiu.

Dlouhán nechce přeceňovat ani průběžné vládnutí ve střeleckém žebříčku. Ve fotbale už totiž zažil i řadu krizí, kdy z tribun slyšel pískot i zesměšňování: "Mám pochopitelně velikou radost, že mi to padá. I s ohledem na to, že před rokem jsem byl zraněný a trnul jsem v obavách, zda ještě vůbec budu moct hrát fotbal. Protože jsem toho už zažil ve sportu hodně, nepropadám absolutně žádné euforii. Vím dobře, že zakrátko může přijít zase období, kdy se mi pro změnu nebude dařit vůbec nic. Je to asi stylem hry mužstva. Trenér Habanec se snaží využít mých předností, tedy výšky a hry hlavou. Ordinuje nám útočnou taktiku a já dostávám spoustu skvělých centrů ze stran. Naše současné výborné výkony ovšem nejsou zdaleka jen o Doškovi. Každý z nás má na hřišti svoje jasně dané úkoly a v poslední době se nám je daří plnit," ozřejmil na stránkách sport.cz svěřenec Svatopluka Habance, jemuž v jeho věku trvá dva dny, než ze sebe setřese zápasovou únavu.

Jeho Slovácko je aktuálně nejofenzivnějším týmem ligy, když svými devatenácti brankami ční i nad vedoucím celkem soutěže Viktorií Plzeň. Mužstvo u Uherského Hradiště je navíc třetí, což by na konci sezóny znamenalo pohárové umístění: "Bylo by to hezké. Začátek ligy nám vyšel náramně. Nechci to ovšem přecenit. Čekají nás teď těžcí soupeři, utkání s nimi teprve napoví, jak na tom skutečně jsme. Už páteční duel v Teplicích hodně naznačí o našich možnostech. A pak narazíme na Baník, Liberec či Plzeň. Když tyto zápasy zvládneme, můžeme se teprve bavit o tom, je-li reálné udržet se dlouhodobě v popředí tabulky. Pokud naopak dvakrát za sebou padneme, je možné, že se při vyrovnanosti letošní ligy sesuneme o pěkných pár příček níž," zůstal na zemi webem sport.cz citovaný střelec, jenž za fotbalem dojíždí z Brna.

Beránek: už dříve jsem říkal, že Eden vyprodáme