TOP 10 největších jihoamerických hvězd současnosti

TOP 10 největších jihoamerických hvězd současnosti

Jižní Amerika je tradičně velkou zásobárnou hráčů těch nejvyšších kvalit. Brazílie, Argentina, Kolumbie nebo Uruguay. To jsou mimo jiné země, které vydatně zásobují evropské velkokluby špičkovými hráči. Kterých deset borců z jihoamerického kontinentu je aktuálně těch nejlepších? Na tuto otázku se pokusil odpovědět server caughtoffside.com.

Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

10. Alexis Sánchez (Chile, Arsenal)

Chilský křídelník už v Udine prokazoval své nesporné kvality. I proto si ho do kádru vybrala slavná Barcelona, kde ovšem nedostával tolik příležitostí, kolik si představoval. Od léta už je na tom ale lépe, v Arsenalu je totiž jedním z tahounů týmu.

9. James Rodríguez (Kolumbie, Real Madrid)

Objev letošního světového šampionátu James Rodríguez se stal nejlepším střelcem turnaje. Záhy také třiadvacetiletý ofenzivní středopolař vyměnil Monaco za Real Madrid, když se na San Bernabeu stěhoval za 63 milionů liber.
[break]Kterých 7 hráčů nemá v kádru Arsenalu co pohledávat?

8. Thiago Silva (Brazílie, PSG)

Velezkušený obránce a někdejší kapitán Brazílie je klíčovým mužem defenzivy kanárků. To bylo vidět i na MS, kde při jeho neúčasti vyhořeli domácí v semifinále s Německem. Základním stavebním kamenem byl už v AC Milán a i po příchodu do Paříže tuto roli plní bezezbytku.

7. Sergio Agüero (Argentina, Manchester City)

Argentinského reprezentanta v úvodu letošní sezony trápily zdravotní problémy, ale jak se zdá, měl by být už brzy stoprocentně fit. Na to se těší především kouč City Manuel Pellegrini, jenž s Agüerem počítá do základní sestavy.
[break]Nejlepší hráči světa do jednadvaceti let, kteří kopou v Evropě

6. Arturo Vidal (Chile, Juventus)

O služby chilského reprezentanta se v létě velmi vydatně ucházel Manchester United, záložníka italského Juventusu se mu však na Old Trafford přivést nepodařilo, a tak to podle všeho zkusí znovu v lednu. Po přestupu z Bayeru Leverkusen v roce 2011 vyhrál Vidal s Juventusem pokaždé mistrovský titul.

5. Radamel Falcao (Kolumbie, Manchester United)

Letní posila Manchesteru United zamířila na Old Trafford z Monaka v rámci hostování. Osmadvacetiletý Falcao by měl rudým ďáblům pomoci napravit bídný vstup do letošního ligového ročníku svými góly, na které zatím ovšem marně čeká.
[break]Nejlepší čtyři hráči Chelsea hostující v jiných klubech

4. Neymar (Brazílie, Barcelona)

Nový kapitán Brazílie a vycházející hvězda španělské Barcelony Neymar touží po úspěchu. V loňském roce se mu stejně jako celé Barceloně zas tak nedařilo, což chce letos napravit. Vstup do sezony Kataláncům vyšel, budou v dobrých výkonech pokračovat?

3. Ángel di María (Argentina, Manchester United)

Další letní megaposila Manchesteru United. Za křídelníka Realu Madrid zaplatil manažer United Louis van Gaal skoro 60 milionů liber a jeden z nejlepších nahrávačů současného fotbalu se mu zatím odvděčuje vynikajícím výkony.
[break]TOP 10 nejlepších světových mládežnických akademií

2. Luis Suárez (Uruguay, Barcelona)

V létě se stal třetím nejdražším hráčem historie, když ho za 75 milionů liber Barcelona vykoupila z Liverpoolu. Kvůli svým „kanibalským“ choutkám, má však do 26. října disciplinární trest, když nesmí hrát za Barcelonu v soutěžních utkáních.

1. Lionel Messi (Argentina, Barcelona)

Zálibu Barcelony v jihoamerických borcích nejlépe dokazuje Lionel Messi. Ten na Nou Camp zamířil již v útlém věku a od té doby se vypracoval mezi jednoho z nejlepších hráčů světa. Individuálních i týmových rekordů má Messi ve své sbírce nespočet. Vyhrál prakticky vše, co se dalo, jen s Argentinou stále marně čeká na velký úspěch.