3 bombastické taháky víkendu, které nabízí anglická liga

3 bombastické taháky víkendu, které nabízí anglická liga

S nadcházejícím víkendem je před námi i šesté kolo nejvyšší anglické soutěže. Premier League nabízí hned tři velice zajímavé zápasy, které by si neměl nechat ujít žádný fanoušek ostrovní ligy. Prodlouží Chelsea svou neporazitelnost, nebo byla poslední remíza s Manchesterem City začátek krize? Jak dopadnou emotivně vyhrocená městská derby? Po víkendu bude již znát na tyto otázky odpovědi.

Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo3. Crystal Palace vs. Leicester


Velký rozruch kolem sebe působí letošní nováček Premier League Leicester, který nejen, že okupuje sedmé místo v tabulce, ale v posledním kole rozstřílel hvězdný Manchester United 5:3. Naváže na své výsledky i proti Crystal Palace, který právě v posledním zápase s Evertonem získalo první vytoužený plný počet bodů? Oba týmy mají zajímavou útočnou kvalitu, přesto se očekává, že se budou snažit během tohoto ročníku hlavně překonat čtyřicetibodovou hranici, která zaručuje udržení v nejvyšší anglické soutěži.

[break]

Kterých 7 hráčů nemá v kádru Arsenalu co pohledávat?


2. Liverpool vs. Everton


Liverpool čeká v sobotu atraktivní městské derby, ve kterém se střetnou FC Liverpool a FC Everton. Historicky slavnější Reds mají po pěti kolech o bod více, než jejich konkurenti a očekává se velmi emotivní duel do poslední minuty. Obě strany začaly novou sezónu Premier League s velkým očekáváním, o to horší bylo jejich vystřízlivění. Proměnlivé a nevyvážené výsledky jsou pro oba celky spíše zklamáním. Vzejde s této bitvy na stadionu Anfield vítězně domácí kouč Brendan Rodgers nebo trenér hostí Roberto Martinez? Pomůže náhrada za Luise Suáreze mario Balotelli Reds k vítězství? Oba celky v předešlém kole prohrály a mají tedy co napravovat.

[break]

Nejlepší hráči světa do jednadvaceti let, kteří kopou v Evropě


1. Arsenal vs. Tottenham


Asi největší lahůdkou 6. kola bude londýnské derby, neboť Spurs zamíří na půdu odvěkého rivala z Arsenalu. Arsene Wenger věří svým Kanonýrům i přes porážku v LM s Borussií Dortmund. Bude se snažit navázat na příznivývýsledek z předešlého kola s Aston Villou, kdy Gunners zvítězili 3:0. Naváže Danny Wellbeck na střelecké štěstí i na stadionu Emirates? Mesut Ozil ukázal záblesky formy, povede se mu i v dalším zápase? A nastoupí vůbec český reprezentační kapitán Tomáš Rosický? Spurs budou chtít odčinit domácí prohru s West Brom z minulého týdne.

Nejlepší čtyři hráči Chelsea hostující v jiných klubech

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.