Proč Slavia neskončí mezi nejlepšími čtyřmi týmy tabulky?

Proč Slavia neskončí mezi nejlepšími čtyřmi týmy tabulky?

Slávističtí zažili výborný vstup do sezóny. V úvodních pěti ligových zápasech dokázala Slavia získat 12 bodů, když nestačila pouze na silné Teplice. Na domácím hřišti dokázala dokonce porazit i Viktorii Plzeň. Od tohoto zápasu se sešívaným přestalo dařit. Co je důvodem jejich obnovené krize? Proč Slavie nebude na konci sezónu mezi nejlepšími ligovými mužstvy?

Nejslavnější fotbalové posměšky na sociálních sítích

Konec střelecké produktivity

V prvních třech ligových střetnutích dokázali Slávisté nastřílet devět branek. Čtyři z nich měl na kontě Milan Škoda. Ve zbylých pěti utkáních se kluboví střelci trefili pouze čtyřikrát. Vzkříšený útočník Škoda je s šesti brankami druhým nejlepším ligovým střelcem, ale i on se v posledních dvou utkáních prosadit nedokázal. Série tří proher v řadě se dá přisuzovat zmenšené produktivitě a menšímu počtu vypracovaných střeleckých příležitostí. Pokud Slavia nenajde i druhého střelce, bude mít velké problémy. Druhým nejlepším střelcem Slavie je Zmrhal s třemi brankami.

[img id="36943"]
[break]
Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

Návrat špatného herního projevu

Beránkův předchůdce Alex Pastoor se chtěl ve Slavii prezentovat útočným stylem, který je aplikován v nejvyšší nizozemské soutěži. Tento cíl se mu naplnit nepodařilo a jeho svěřenci se prezentovali velice špatnou a nezáživnou hrou. Po výměně trenéra a startu nového ročníku Synot ligy se zdálo, že se blýská na lepší časy. Herní projev byl značně vylepšen a hra svěřenců trenéra Beránka byla plná bojovnosti a odhodlání. Lehkost z počátku sezóny se však rozpustila jako pára nad hrncem. Na otázku, co momentálně chybí jeho svěřencům, kteří klesají ligovou tabulkou, odpověděl Beránek: “Od základních věcí jako kompaktnost a pracovitost. Řekli jsme si, že jestli tu chceme uspět, musí  být individuální výkony mezi 90 a 100 procenty. Myslím, že to nastalo maximálně u 3, 4 hráčů. To v dnešním fotbale nestačí."

[img id="44501"]
[break]
Kterých 7 hráčů nemá v kádru Arsenalu co pohledávat?

Nepředvídatelný majitel

Až do dnešních dnů byl majitelem slávistického klubu bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček, který klub zachránil od krachu. Řebíček se v minulosti rozhodl pro kontroverzní krok, kterým si znepřátelil většinu fanoušků. Angažoval na trenérskou pozici Františka Straku, zapřisáhlého Sparťana. Poté přišel příběh o možných ruských investorech, kteří měli do klubu finančně vstoupit. V klubu působil od začátku roku ruský poradce Igor Kornějev, o kterém se bývalý klubový trenér Koubek vyjádřil velmi nevybíravě. Podle Koubka to byl právě on, kdo stál za jeho kontroverzním odvoláním. Nyní se Řebíček rozhodl svůj klub prodat. „Prodávám Slavii společnosti Vinet pana Slavíčka a investora pana Karla Pražáka,“ uvedl pro LN. Vlastnická stabilita je základem pro budoucí úspěchy klubu. Dočkáme se vlastnické stabilizace i v případě Slavie?

[img id="34582"]