Dokáže Balotelli nahradit Suáreze? Neví to ani Rodgers...

Dokáže Balotelli nahradit Suáreze? Neví to ani Rodgers...

Co spojuje bývalého kanonýra Reds Luise Suáreze a současného útočníka Liverpoolu Maria Balotelliho? Oba dorazili na Anfield Road k řece Mersey ve čtyřiadvaceti letech...

Nejslavnější fotbalové posměšky na sociálních sítích

Jednačtyřicetiletý anglický manažer Brendan Rodgers se sice kormila u osmnáctinásobného anglického šampiona ujal až rok a půl po příchodu uruguyaského reprezentanta, přesto ho však vedl na ostrovech natolik dlouho, aby ho dostatečně poznal. Nyní podobně studuje Maria Balotelliho, před nímž leží nelehký úkol, a sice nahradit jeho góly.

"Suárez se vypracoval u nás. Hvězda se z něj stala na Anfieldu. Když k nám přicházel, nebyl to top hráč. Když však odcházel do Barcelony, už do této kategorie patřil. Dokázal to díky svým konzistentním výkonům, na hřišti se mu dařilo pravidelně. Být top hráčem znamená umět se udržet na vrcholu. Myslím, že potenciál stát se hvězdou má i Mario. Nelze ho však porovnávat se Suárezem," citova profutbal.sk slova bývalého stratéga Watfordu, Readingu či Swansea City.

Do slov o tom, zda ho dokáže "Super Mario" regulérně a plnohodnotně nahradit se moc pouštět nechtěl, ovšem zopakoval, že důležitá bude konstantní výkonnost a ne jen jedno zazáření na tři další průměrné starty...

"Uvidíme. Není mezi nimi moc podobností. Luis byl fantastický. Dokázal pravidelně střílet góly i vytvářet šance pro své spoluhráče. Mario je jiný. Na svůj věk má ale nesmírné množství zkušeností a přišel k nám jako stabilní člen italské reprezentace a obrovský příslib do budoucnosti. Potřebuje se jen dostat do optimální formy a tu si pak musí udržet. Jen tehdy bude úspěšný," zakončil serverem profutbal.sk citovaný Rodgers, jehož mužstvo v Premier League obhajuje druhé místo a dosavadní jedenáctá pozice je proto mírným zklamáním.

Nejlepší hráči světa do jednadvaceti let, kteří kopou v Evropě

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.