Pět chyb Manchesteru United v letním přestupním termínu

Pět chyb Manchesteru United v letním přestupním termínu

U každého přestupu existuje riziko, že hráč v novém působišti nenaplní předpoklady. Své by o tom mohli vyprávět například v Chelsea, kde neuspěl útočník Fernando Torres. I proto přestupům předchází dlouhé sledování. Na druhé straně se mnohdy přestup nepodaří uskutečnit a to může být také problém. S tím se zase potýkají letos v Manchesteru United, kterému se nepodařilo přivést stopera a defenziva rudých ďáblů mnohdy hoří jako papír. Server caughtoffside.com přišel s pěti obránci, u nichž United v létě neuspěli, a kteří by byli nyní hodně platní.

Proč je defenzíva Man Utd v troskách? Našli jsme odpověď

Ezequiel Garay

Bylo jasné, že Benfica argentinského reprezentanta v létě neudrží, ale že zamíří do ruského Zenitu Petrohrad za 12 milionů liber, se tedy nečekalo. Ve hře přitom byla řada předních evropských klubů včetně právě Manchesteru United.
[break]Nejslavnější fotbalové posměšky na sociálních sítích

Joleon Lescott

V případě Joleon Lescotta by nešlo o přestup s dlouhodobým výhledem, avšak svými zkušenostmi by mohl být na Old Trafford vůdčí osobností a United by teď jistě neměli takové trable v defenzivě. Navíc by byl zcela zdarma… Terno s Lescottem nakonec udělali ve West Bromwich Albion.
[break]Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

Nicolas Otamendi

O obránce španělské Valencie Nicolase Otamendiho se na Old Trafford zajímali již v létě a svou snahu o příchod zkušeného beka obnoví v lednu. Mezitím ovšem Otamendi zamířil z Porta právě do Valencie. Lídr Primera División pořídil argentinského stopera za 9,75 milionů liber a do smlouvy mu zakotvil výstupní klauzoli ve výši 40 milionů liber. Pokud tedy United budou chtít Otamendiho skutečně získat, vyjde je to výrazně dráž, nežli by tomu bylo ještě před měsícem.
[break]5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii

Bruno Martins Indi

Louisi van Gaalovi velmi dobře známý nizozemský reprezentant Bruno Martins Indi je jedním z velké řady hráčů, kteří v dresu Oranjes zazářili na světovém šampionátu v Brazílii. I v jeho případě United ovšem prošvihli svou šanci a z Feyenoordu ho nezískali. Indi nakonec za 6 milionů liber zamířil do Porta, které ho podle svého dobrého zvyku za nějaký čas prodá dál za mnohonásobně vyšší cenu.
[break]TOP 5 méně známých volných hráčů, o které je zájem v Anglii

Matthias Ginter

Někdejší obránce bundesligového Freiburgu Matthias Ginter byl v hledáčku nejen Manchesteru United, ale i dalších klubů z Premier League. Talentovaný dvacetiletý stoper si nakonec vybral Borussii Dortmund, kam se stěhoval za 8 milionů liber. V Signal Iduna Parku sice nezažívají ideální vstup do sezony, ale s katastrofickým startem v podání United se to nedá srovnávat.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.