Vystřídá v Realu Van Persie Cristiana Ronalda?

Vystřídá v Realu Van Persie Cristiana Ronalda?

Mezi Manchesterem United a Realem Madrid se schyluje k největší hráčské výměně v historii. Rudí ďáblové totiž vehementně pracují na návratu hvězdného Cristiana Ronalda, jenž září v Realu Madrid! Španělský velkoklub zase pokukuje po Robinu van Persiem, jehož chce celek z Old Trafford prodat, aby měl dostatek financí na příchod portugalského reprezentanta.

V Manchesteru podle caughtoffside.com věří, že na získání Ronalda bude stačit částka ve výši 140 milionů liber. Z toho 60 milionů liber by připadlo Realu, zbytek samotnému Ronaldovi na plat. Na Old Trafford by totiž měla potenciální staronová posila pobírat neuvěřitelných 380 tisíc liber týdně.

Manažer klubu Louis van Gaal kromě Ronalda touží i po dalších dvou borcích, převážně do defenzivy. Spekuluje se o Kevinu Strootmanovi a Matsi Hummelsovi.

5 brilantních stoperů, které by Van Gaal měl přivést do United


K tomu ovšem bude Van Gaal potřebovat dostatek finančních prostředků, které hodlá získat mimo jiné prodejem hráčů.

Na odstřel jsou tak Robin van Persie a Juan Mata. Nizozemský reprezentant kroutí v Manchesteru předposlední sezonu ze svého kontraktu a navíc není zrovna v ideální formě. Zatím se totiž dokázal v novém ročníku trefit pouze jednou, což je na kanonýra jeho kalibru proklatě málo.

Další alternativou je pak zrušení plánového přestupu Radamela Falcaa, jenž v United je na hostování z Monaka a pobírá 265 tisíc liber týdně.

To v Realu právě po Van Persiem touží a jsou ochotni obětovat i francouzského kanonýra Karima Benzemu. Nizozemský snajpr je alternativou za Luise Suáreze, jenž dal před bílým baletem přednost Barceloně.

Otázkou ovšem je, jak by Benzemův odchod nesli fanoušci, kterým se nelíbily už prodeje Di Maríi a Alonsa. V případě Ronalda pak není o čem spekulovat, to by se vedení madridského klubu rozhněvaným fandům asi vysvětlit nepodařilo. Adekvátní náhrada totiž na přestupovém trhu neexistuje…

TOP 10 největších jihoamerických hvězd současnosti

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.