Enrique: Jestli je Ronaldo jako Jordan, pak Messi je jako Chamberlain

Enrique: Jestli je Ronaldo jako Jordan, pak Messi je jako Chamberlain

Barcelona v sobotu rozstřílela šesti góly Granadu a trenér katalánského velkoklubu Luis Enrique si spokojeně mnul ruce. Hattrickem se blýskl brazilský útočník Neymar, dva góly pak přidal hvězdný Messi, jehož po zápase Enrique přirovnal k legendárnímu basketbalistovi Wiltu Chamberlainovi.

Enrique tak narážel na vyjádření kouče Echle Frana Escriba, jenž týden předtím přirovnal Cristiana Ronalda z Realu Madrid k další ikoně zámořské NBA Michaelu Jordanovi.

Messi proti Granadě zářil! Kromě dvou gólů se na dalších třech podílel a měl tak lví podíl na drtivém vítězství. Argentinský reprezentant mimo jiné překonal další milník, když vstřelil 400. gól v kariéře.

„Jestli je Cristiano Ronaldo jako Michael Jordan, tak Messi je jako Wilt Chamberlain, jenž dal 100 bodů v jedné hře,“ řekl Enrique na tiskové konferenci.

„Uvažoval jsem o tom, že Messiho stáhnu ze hřiště, aby si trochu odpočinul, ale když jsem viděl, jak si to užívá, tak jsem ho nechal hrát celých 90 minut. Pohled na něj si opravdu užívám. Vypadá to, jako by se ho někdo v dětství dotkl kouzelnou hůlkou,“ pokračoval Enrique, jenž možná brzy připomene Harryho Pottera.

Od léta nový kouč Barcelony jakoby ani nemohl uvěřit tomu, že se Messi v profesionální kariéře prosadil už 400krát. „Většina z nás by tolik gólů nedala, ani kdyby se počítaly ty ze školy, z ulic či odkudkoli,“ velebil svého svěřence.

Messi dal letos v šesti ligových zápasech pět gólů a dalších šest připravil. Oproti tomu Cristiano Ronaldo se prosadil již desetkrát.

Neymar s Messim řádili, vyhrál i Real

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.