Šest destinací, kam může v lednu zamířit Juan Mata

Šest destinací, kam může v lednu zamířit Juan Mata

Španělský reprezentační záložník Juan Mata se podle všeho po roce bude zase stěhovat. V lednu si to totiž z Chelsea zamířil do Manchesteru United, který v létě ovšem vydatně posílil a na Matu tak nejspíše nezbyde v nabitém kádru místo. Navíc by se utržené peníze za Matův prodej Louisi van Gaalovi hodily na další posílení kádru, který tápe především v obranné fázi. Kam by se tedy mohl šestadvacetiletý Mata stěhovat? Podle caughtoffside.com jde o těchto šest destinací.

Pět důvodů proč neodepsat Manchester United

Valencia

Právě ve Valencii před svým odchodem v roce 2011 Mata působil. V letošním roce zažívá Valencia vynikající vstup do ligové sezony a ráda by se pokusila o něco podobného, co se loni povedlo Atlétiku Madrid, tedy prohnat Real Madrid s Barcelonou. K tomu by ovšem potřebovala kvalitnější hráče a tyto požadavky by Mata bezezbytku splňoval.
[break]

Proč je defenzíva Man Utd v troskách? Našli jsme odpověď


Juventus Turín

Italský velkoklub a jasný vládce Serie A v posledních letech má neskutečně silný střed zálohy, když se po trávníku prohání borci jako Paul Pogba, Andrea Pirlo či Arturo Vidal. Zároveň však nemá klasického podhrotového ofenzivního záložníka takových kvalit, jakými Mata disponuje. Pokud by stará dáma šestadvacetiletého borce získala, bylo by to vynikající propojení středu pole s Tévezem na hrotu.
[break]Tři hvězdné lednové posily United za 110 milionů liber

AS Řím

Stejně jako loni stíhá i letos Juventus v Serii A římský AS. Pod hrotem v tuto chvíli nastupuje Miralem Pjanič, jenž ovšem stejně dobře umí hrát i ve středu pole a tuto pozici by tak Matovi klidně přenechal. Ofenziva vlků by s Matou získala další rozměr a zvýšila by se šance na pokoření Juventusu.
[break]Ronaldo se dohodl s United na podmínkách smlouvy

Atlético Madrid

Podle zákulisních informací by Atlético rádo vyměnilo Matu za Mirandu, o němž na Old Trafford uvažují jako o možné posile. Z tohoto transferu by profitovaly obě strany, protože United zoufale potřebují kvalitního stopera a Atlétiku by se zase po letní obměně kádru ofenzivní záložník náramně hodil. Zároveň by mohl zaskočit v útoku za Maria Mandžukiče.
[break]Pět chyb Manchesteru United v letním přestupním termínu

Paris St. Germain

V Parku princů by s Matou mohli hrát systémem 4-2-3-1 místo stávajícího 4-3-3. Navíc Mata umí vystřelit a dát gól. Z jeho práce by profitovali i hvězdní útočníci Zlatan Ibrahimovič s Edinsonem Cavanim.
[break]5 nejvíce ponižujících proher Manchesteru v klubové historii

Liverpool

K přestupům mezi Liverpoolem a Manchesterem United dochází jen velmi zřídka, ale v tomto případě to není nereálné. Reds se po letním odchodu Luise Suáreze a rozsáhlých nákupech nemohou naladit na vítěznou vlnu, s čímž by mohl Mata pomoci. Spolu s Gerrardem, Sturridgem, Coutinhem či Lallanou by byl Liverpool ještě nebezpečnější. Otázkou ovšem je, jestli bude chtít Mata vyzkoušet třetí anglický tým, nebo se přesunout do jiné soutěže.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.