Čtyři hráči, na jejichž přestup se nesmí čekat do léta

Čtyři hráči, na jejichž přestup se nesmí čekat do léta

Letní přestupové období je teprve chvíli za námi a už můžeme poměrně solidně hodnotit, které přestupy se vydařily, které naopak nikoli, kde udělali manažeři klubů chybu a jak by ji měli v nejbližší budoucnosti napravit. Několika kvalitním hráčům končí zanedlouho smlouva a hodili by se do celků Premier League, kterým se start do nové sezóny příliš nepovedl. Zde je čtveřice adeptů...

Jedenáct nejvydařenějších přestupů do Premier League letošního léta

4. Ron Vlaar, Aston Villa


Nizozemský stoper patří jednoznačně mezi to nejlepší, co na evropských trávnících pobíhá. Devětadvacetiletý reprezentant je v Aston Ville už třetí sezónu a několik měsíců vykonává funkci kapitána, kterému ale po sezóně končí smlouva. Je přesně oním hráčem, kterého potřebuje jak Manchester, tak Arsenal. Manchester postrádá kvalitu do obrany a Arsenal má jen dva stopery, přičemž Mertesacker nemá dávno dvacet a Koscielny to sám nezvládne. O Vlaara má zájem dle médií Southampton, římské duo AS-Lazio a dokonce i Juventus Turín. Zda-li se v lednu připojí i Arsenal s Manchesterem, můžeme zatím pouze spekulovat.

[break]
Proč Slavia neskončí mezi nejlepšími čtyřmi týmy tabulky?

3. James Milner, Manchester City


Zde se jedná především o nápovědu pro Arsenal, kterému se opět rozpadá střed zálohy. Arteta naprosto nestíhá, navíc se zranil a má chybět minimálně dva zápasy. Stejně tak bude absentovat i Aaron Ramsey. Jediná posila do středu zálohy která v létě přišla, je mladý Calum Chambers ze Southamtponu, což rozhodně nestačí. Milner je především křídlo, za dob působení v Aston Ville ale dokázal působit i jako středopolař a uplatnil se, pro Arsenal by se mohlo jednat o velmi interesantní zboží použitelné ve více směrech.

Podobný problém kvalitního středopoloře ale stíhá i Liverpool. Zda-li se pokusí i on zapojit do boje o kvalitní křídlo, určitě se máme v lednu na co těšit.

[break]
Nejslavnější fotbalové posměšky na sociálních sítích

2. Sami Khedira, Real Madrid

Opět se stáčíme spíše k francouzskému stratégovi Arséne Wengerovi, který má o německého defenzivního středopolaře obrovský zájem. A dle médií dokonce už se španělskou stranou vyjednal podmínky k lednovému přestupu. Ten by měl vyjít na čtrnáct milionů eur. Jedná se o logický tah, jelikož Khedirovi končí smlouva, v Realu stejně příliš nehraje a Arsenal potřebuje defenzivního záložníka, který bude kvalitnější než už příliš slabý Mikel Arteta.

[break]
Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

1. Sebastian Giovinco, Juventus Turín


Podhrot jako víno celý život pracuje pro Juventus, který jej dvakrát vyslal na hostování. Jednou do Empoli, podruhé na dva roky do Parmy. Nabral cenné zkušenosti a po návratu se stal hráčem základní sestavy. Tím už ale druhým rokem není a o prodloužení smlouvy nemůže být řeč. Tevéz, Llorente a nově Morato jej ke slovu prostě nepustí. Jako levná kvalitní posila by se určitě hodil jak do Arsenalu, který i přes koupi Alexise Sanchéze útočně tápe, tak i do Tottenhamu, který nezačal novou sezónu v příliš dobrém světle.