Vítězové a poražení 6. kola Premier League

Vítězové a poražení 6. kola Premier League

Sezóna je takzvaně v plném proudu a po nabitém fotbalovém týdnu máme za sebou odehraných už šest kol Premier League. Kdo byl v tomto kole úspěšný a kdo naopak nebyl sám sobě pánem a selhal?

Tři hvězdné lednové posily United za 110 milionů liber

Vítězové:


Chelsea

José Mourinho má v týmu naprostý pořádek a jde to vidět. Chelsea je letos neskutečně namazaným strojem, který šlape jak má, a po šesti zápasech nevlastní na kontě ani jednu prohru. Jediná remíza je neúspěchem stoprocentnosti. O víkendu londýnský celek vyzval na souboj doposud poměrně dobře hrající Aston Villu, ta ale podruhé za sebou padla jako ustřihnutá opona. Jak proti Arsenalu, tak i proti Chelsea prohrála 3:0. Blues předvedli opět kompaktní fotbal a očividně chtějí titul získat s předstihem.

[break]
Šest destinací, kam může v lednu zamířit Juan Mata

Southampton

Southampton prodal v létě své největší hvězdy a dokonale věděl proč. Nejen že vydělal, ale zjistil, že je k dobrému fungování vůbec nepotřebuje. I tak je po šestém kole Southampton druhý a na kontě má čtyři výhry v řadě, hned ze startu sezóny si vytvořil manko díky jedné remíze a jedné prohře, kvůli tomu zaostává tři body za Chelsea. Naposledy si počínal úspěšně proti Queens Park Rangers, který díky gólům Bertranda a Pellého porazil 2:1.

[break]
Kterých 7 hráčů nemá v kádru Arsenalu co pohledávat?

Poražení:


Wayne Rooney

V tomto kole byl neúspěšný pouze Wayne Rooney, nikoliv celý Manchester United jak tomu bylo v předchozích dnech. Když už konečně Red Devils zaberou a porazí doma West Ham alespoň 2:1, musí Rooney výhru pokazit zbytečnou červenou kartou za úmyslné kopnutí protihráče. Ven musel už v 59. minutě a může být rád, že Kladiváři nesrovnali, jelikož na to měli dost času.

[break]
Největší hvězdy, které mohou využít Bosmanovo pravidlo

Brandon Rodgers

Kouč Liverpoolu utratil v přestupovém období neskutečné peníze za nové posily, které se nyní ukazují jako negativně zajímavé přestupy. Naposledy jen remízoval s Evertonem, když dostal branku v nastaveném čase od Phila Jagielky. Zpět ale k posilám, Markovič odehrál přesně hodinu, než jej Rodgers s kamennou tváří vystřídal, jelikož srbský reprezentant předvedl za celou dobu pobytu na hřišti jen deset přihrávek. Stejně jako další hvězdná posila Lallana, který za 200 minut pouze třikrát vystřelil na bránu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.