Vydra: Cíl je jasný. Postoupit do Premier League

Vydra: Cíl je jasný. Postoupit do Premier League

Druholigový anglický celek Watford se aktuálně drží v tabulce Championship na příčkách, které by na konci ročníku znamenaly play-off o postup do Premier League, s tím, že na místo, které znamená postup bez nutnosti baráže, ztrácí pouhé dva body. A pomáhá k tomu i Matěj Vydra, jenž je spolu se zkušenějšími ofenzivními spoluhráči Deeneym a Forestierim nejlepším střelcem mužstva.

Enrique: Jestli je Ronaldo jako Jordan, pak Messi je jako Chamberlain

"Cíl je jasný, postoupit do Premier League. Nikdo na nás netlačí, ale přejeme si to všichni, od hráčů přes vedení až po fanoušky. Tři body nejsou moc, ale nesmíme zbytečně ztrácet body jako teď s Blackburnem. Hlavně doma musíme vyhrávat a něco vozit z venkovních hřišť. Konec je ale daleko," přiznal v rozhovoru pro sport.cz bývalý hráč Jihlavy či Baníku.

Svěřenec španělského manažera Óscara Garcíi by neměl chybět ani v nominaci na říjnovou kvalifikaci o Euro: "V první řadě se snažím hrát svůj fotbal, který mi vyhovuje, a dávat góly. Můj prvořadý úkol je pomáhat Watfordu. Samozřejmě, pokud se mi bude dařit, věřím, že dostanu pozvánku do reprezentace. V ní pak chci vždycky udělat vše pro vítězství. Naším společným cílem je postup na mistrovství Evropy. Rád bych k němu přispěl nějakými góly," pokračoval na webu sport.cz dvaadvacetiletý útočník.

V minulém ročníku dal v Premier League za West Bromwich Albion 3 góly během třiadvaceti startů a 667 odehraných minut. Letos už svou gólovou bilanci vyrovnal a herní vytížejí je také nesrovnatelně větší: "Doufám, že už jsem s formou zpátky, jak jsem byl zvyklý. Máme za sebou devět kol v Championship a tohle byl můj třetí gól. Po reprezentaci jsem nastoupil ve třetím utkání v řadě a dal dvě branky. Doufám, že mi to vydrží a půjdu ještě nahoru. Důležité je, aby ty góly znamenaly i bodové zisky," zakončil kmenový hráč italského Udinese, jehož slova přinesly stránky sport.cz.

Ronaldo se dohodl s United na podmínkách smlouvy

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.