Ronalda údajně v dominanci nezastaví ani pokročilejší věk

Ronalda údajně v dominanci nezastaví ani pokročilejší věk

5. únor příštího roku bude dnem, kdy se Cristianu Ronaldovi objeví na krku třetí křížek. Ani blížící se třicítka na krku ovšem zatím nejzářivější hvězdě Realu Madrid neubírá nic na ofenzivní produktivitě, která se v aktuálním ročníku zatím zastavila na 13 brankách v devíti startech.

Enrique: Jestli je Ronaldo jako Jordan, pak Messi je jako Chamberlain

Bývalý sportovní ředitel Bíleho baletu Jorge Valdano portugalskému reprezentantovi předpověděl, že bude na fotbalovém Olympu ještě dlouho - možná že déle než Del Piero nebo Raúl, kteří se museli na sklonku profesionální kariéry stěhovat ze svých srdečních klubů Juventusu, respektive Realu.

"Je úplně normální, že věk hraje ve fotbale jistou roli. Cristiano Ronaldo je však v tomto ohledu výjimečný případ. Je to jedinečný fotbalista. Neustále se snaží dělat věci na maximum. Je ambiciózní, což podněcuje a motivuje také jeho spoluhráče. To je vážně důležité. A to jsem ještě nemluvil o všech těch jeho gólech," citoval portál profutbal.sk lichotivá slova Valdana.

Ronaldo se dohodl s United na podmínkách smlouvy

Na klubové úrovni už CR7 vyhrál všechno, výraznější úspěch mu chybí už jen na mezinárodním poli v dresu rodné země. Jak dále uvedl někdejší přední funkcionář desetinásobného vítěze Ligy mistrů, bývalého borce Sportingu Lisabon či Manchesteru United, se kterým je opět spojován, navíc zdobí také nevídaná univerzálnost...

"Podle mě je to jediný hráč na světě, který může hrát na jakémkoliv ofenzivním postup a i přesto bude vždycky dominovat. Nejkratší vzdáleností mezi dvěma body je vzdálenost mezi Ronaldem a brankou soupeře," odlehčil svůj projev Valdano, jehož slova přinesl web profutbal.sk.

Video: 25 hattricků Cristiana Ronalda v Realu

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.