Od zápisu do historie španělské ligy dělí Messiho už jen 4 góly

Od zápisu do historie španělské ligy dělí Messiho už jen 4 góly

Lionel Messi sice momentálně nevládne nejlepším střelcům La Ligy, ovšem gólové portfolio buduje dál a v sedmadvaceti letech už má na svém kontě 401 soutěžních branek - 359 jich nasázel za Barcelonu, dalších 42 tref přidal v reprezentačním dresu Argentiny.

Kdo v Evropě rozdělí ve středu hřiště nejvíce přihrávek?

Pokud jde o La Ligu, brzy by se měl stát jejím nejlepším kanonýrem historii, protože na vedoucího Telmo Zarru, jenž zářil v dresu Bilabaa ve čtyřicátých a padesátých letech minulého století, ztrácí pouhé tři přesné zásahy.

A začít stahovat může hned v příštím kole Primera División, kdy se Barca utká s Rayo Vallecanem, proti kterému to messimu jde - v posledních šesti zápasech totiž proti dotyčnému soupeři skóroval hned devětkrát.

"Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl ve své kariéře dosáhnout něčeho takového. Teď budu pokračovat v tvrdé práci, abych nastřílel gólů ještě víc," citoval slova čtyřnásobného držitele Zlatého míče server sport.cz.

Jen pro srovnání - Messiho věčný rival Cristiano Ronaldo, který působí ve Španělsku o pět let méně než Messi, zatím nasbíral 187 gólů. Na Messiho tak v tuto chvíli ztrácí 61 tref. Sehrál však o 112 zápasů méně.

Nejlepší kanonýři v historii španělské ligy:

1. Telmo Zarra - 251 gólů ve 278 zápasech
2. Lionel Messi - 248 gólů v 282 duelech
3. Hugo Sánchez - 234 gólů ve 347 utkáních
4. Raúl - 228 gólů v 550 kláních
5. Alfredo di Stefano - 227 gólů v 329 startech

Čtyři hráči, na jejichž přestup se nesmí čekat do léta

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.