6 argumentů, proč by fanoušci Reds neměli panikařit

Liverpool se v současné době nachází na 13. místě ligové tabulky. Pro fanoušky namlsané z výborných výkonů v minulé sezóně to musí být opravdový šok. Není však důvod k předčasné panice. Reds se vrátí na pozice, kam patří. Co nás vede k tomuto optimistickému názoru?

6 argumentů, proč by fanoušci Reds neměli panikařit
SOS pro Arsenal: Kterého z volných obránců by měl Wenger přivést?

1. Noví hráči se začnou vyplácet

Málokdy se stane, že do klubu přivedete nového hráče a on téměř okamžitě začne splácet důvěru sportovního vedení. Mnohdy jsme svědky opačného efektu. Nové posily se jednoduše musí aklimatizovat. Hráči jako Balotelli a Lallana patří mezi první kategorii, což bylo zejména patrné v zápase proti Evertonu, kde patřili mezi nejlepší hráče svého týmu. Lallana je velmi talentovaným hráčem, jenž téměž splňuje Rodgersovy představy. Balotelli vypadal na hřišti nebezpečně, dokud nepřišla na řadu hráčova frustrace. Od těchto hráčů se dají v blízké budoucnosti očekávat téměř zázraky, což fanoušci Reds mile rádi přivítají.

[break]
Čtyři hráči, na jejichž přestup se nesmí čekat do léta

2. Lazar Markovič - dříč

Markovič v utkání proti Evertonu nenaplnil svůj vysoký potenciál. Pro fanoušky konkurečních klubů by se mohlo zdát, že tento srbský talent není velkou hrozbou. To by však měli vidět jeho skvělé výkony v předsezonní přípravě. Markovič je hráčem s velkým nadáním pro ofenzivní a kreativní fotbal, což sice zatím v Anglii neprokázal. Na druhou stranu se hodí říct, že je to mladý fotbalista v kádru týmu, který prochází přestavbou. Potřebuje ještě čas, aby naplno ukázal, co v něm vězí. Jednu věc však v minulém utkání ukázal - svoji pracovitost. Směrem do defenzívy byl důslednější než jeho kolegové Henderson a Gerrard. Dejte mu čas a uvidíte velké věci!

[break]
Nejsledovanější osobnosti na Twitteru jsou...

3. Partner pro Sterlinga

Než se zbytek kádru Reds probudí a uvědomí si, že už začal nový ročník anglické nejvyšší souteže, budou výkony Raheema Sterlinga ještě mnohem lepší. V současné době je spojován s odchodem do Realu Madrid, což svědčí o tom, jaký pokrok v uplynulých 18 měsících tento hráč zaznamenal. Pokud by nebylo jeho malých tělesných proporcí, byl by totálně nehratelný. Anglický reprezentant k sobě potřebuje dva nebo tři ofenzivní hráče, kteří mu na hřišti dají to, co potřebuje. Nyní se zdá, že je Sterling na všechno sám. Partnerství s Balotellim zatím kýžené ovoce nepřineslo.

[break]
Za jakých okolností by Mourinho opustil Chelsea?

4. Návrat Daniela Sturridge

Sturridgův návrat na trávníky je téměř aktuální. Znamená to jediné: Liverpoolu se vrátí útočník, který je schopný nastřílet přes dvacet góly za sezónu. Anglický útočník rovněž dobře spolupracuje se Sterlingem. Znovuobnovená spolupráce by mohla vynést Reds do vyšších pater tabulky. Jeho návrat by mohl pomoci i hráčům jako Lallana a Lazarovič.

[break]
Inspirujme se ragby, navrhuje vedení anglické ligy Redknapp

5. Gólový rozdíl není tragédie

I přes rozporuplné výkony v defenzivě obdržel Liverpool o pouhé dvě branky více než Chelsea, Manchester City a Arsenal. Jmenované týmy si však vedou o poznání lépe ve střílení branek. Reds vsítili pouze osm branek v šesti zápasech. Návrat Sturridge by měl tento nedostatek vyřešit. Až se střelcům Liverpoolu začne opět dařit, poroste i jejich sebevědomí. Abyste mohli hrát styl fotbalu, kterým se klub z Merseyside prezentuje, potřebujete velkou míru sebevědomí. Kádr je nabitý kvalitními fotbalisty. Je však potřebné do nich dostat odpovídající sebevědomí.

[break]
Skončí Fellaini jako návnada pro zisk reprezentanta Irska?

6. Je to hra malých rozdílů

V tento moment se ligová tabulka teprve začíná formovat. První místo patří Chelsea, Gunners okupují své oblíbené čtvrté místo a nováčci z Burnley a QPR jsou prozatím na sestupových příčkách. Bylo odehráno pouze šest ligových kol. Pokud Liverpool v příštím zápase zvítězí, může se posunout na sedmé místo. Pokud budou Reds na 13. místě i po deseti odehraných zápasech, je to oprávněný důvod k obavám. V tento moment jsou však negativní předpovědi nerelevantní.

Vítězové a poražení 6. kola Premier League