Dani Alves viděl i pozitiva, Enriquemu se obránci nezdáli

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] Barcelona přijela do pařížského Parku princů jako tým, který všechno vyhrál a navíc ani jednou neinkasoval. Z francouzské metropole však odjela jak s první prohrou, tak se třemi brankami v síti. A to domácímu výběru chyběli jak Lavezzi, tak Ibrahimovič.

Dani Alves viděl i pozitiva, Enriquemu se obránci nezdáli
6 argumentů, proč by fanoušci Reds neměli panikařit

"Zaplatili jsme za naše chyby. Hlavně v situacích, kdy obránci vyváželi míč. Víme o těchto nešvarech a budeme pracovat na jejich odstraňování. Hráče nebudu soudit individuálně, tato prohra je dílem nás všech. Já jsem ale trenér a proto nesu největší zodpovědnost. Paříž má výborné mužstvo s potenciálem vyhrát nejen naši skupinu, ale i celou Ligu mistrů," citoval web sme.sk slova katalánského stratéga Luise Enriqueho, jehož svěřenec se na PSG dívá podobně: "Jsme zklamaní, ale v našem výkonu jsem viděl i pozitiva. Prohráli jsme s podobně silným týmem jako jsme my. Nyní nám nezůstává nic jiného, než skolit Ajax," doplnil ostřílený brazilský bek Dani Alves.

A co reakce vítězné strany, které se zatím v Ligue1 na cestě za třetím titulem za sebou až tak nedařilo? "Každý z nás odevzdal všechno. Výhra přišla v pravý čas. Fanoušci vytvořili skvělou atmosféru, za což bych jim chtěl poděkovat," liboval si jiný Brazilec David Luiz, jehož slova přinesl portál sme.sk. "Výhra je pro nás velkým zadostiučiněním po slabším vstupu do sezóny. Moc jsme ji potřebovali, abychom uvěřili své herní kvalitě, kterou máme. Dá se říci, že jsme opět našli to správné pařížské mužstvo," zakončil na stránkách sme.sk mistr světa z roku 1998 Laurent Blanc, jenž převzal ambiciózní celek pod Eiffelovkou po Carlu Ancelottim.

Paříž přestřílela Barcelonu, Chelsea loupila v Lisabonu