Proč se ikony Rudých ďáblů se trefovaly do Manchesteru City?

Proč se ikony Rudých ďáblů se trefovaly do Manchesteru City?

Úřadující anglický šampion Manchester City v posledních třech letech vypadl z Ligy mistrů už po základní skupině a jednou se s nejprestižnější soutěží Starého kontinentu poroučel v osmifinále.

Budou si United nahrazovat Ligu mistrů na americké půdě?

V aktuálním ročníku má po dvou utkáních pouhý bod, což také s případnými postupovými ambicemi zrovna nekoresponduje. To vše i přesto, že se na Etihad Stadium dušovali, že již dozrál čas i na proražení na evropské mapě...

"Není to dobrý začátek, ale nedramatizujme to příliš. Prostě jsme neměli den. Domácí remíza není dobrý výsledek, jako tým jsme působili až v posledních minutách. Máme jeden bod, ovšem naše ztráta na Řím není velká. Pořád jde o tři body. V příštím zápase musíme porazit CSKA Moskva. Ovšem nevzdáváme se - ještě můžeme získat dvanáct bodů a možné je všechno. Budeme bojovat," citoval portál idnes.cz slova chilského manažera Manuela Pellegriniho.

V anglickém tisku se po bodu probírala i chabá návštěva - na stadion si našlo cestu 37 509 diváků a více než 10 tisíc míst tak zůstalo neobsazeno. Ambiciózní klub chce přitom kapacitu rozšiřovat na 60 sedaček, do čehož se také ve středečním tisku trefovaly legendy konkurenčních Rudých ďáblů z Old Trafford.

"Ligu mistrů si koupíte jen těžko. Pro koho vlastně chtějí rozšiřovat tribuny?" ptal se současný stoper Queens Park Rangers Rio Ferdinand, jehož názor přinesl server idnes.cz. A ke svému bývalému spoluhráči se přidal také Paul Scholes, jenž má ze všech anglických hráčů na svém kontě nejvíce startů v Lize mistrů: "Fanoušci City nemají pro Ligu mistrů cit. Vůbec netuší, jak je to důležitá soutěž. V Liverpoolu to vědí moc dobře, stejně tak v Manchesteru United. Ale v City? Tam nevědí, která bije," nebral si servítky na stránkách idnes.cz někdejší středopolař reprezentující rudou stranu města ze severu Anglie.

10 nejlepších hráčů, kteří mohou v lednu odejít na ostrovy

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.