Kozák zažívá noční můru, letos už bude anglická liga bez něj

Osminásobný český reprezentant z Aston Villy Libor Kozák, jenž si v lednu letošního roku zlomil nohu, se do hry po dlouhodobém zranění jen tak brzy nevrátí. Mimo by měl tedy zůstat až do roku 2015...

Kozák zažívá noční můru, letos už bude anglická liga bez něj
Balotelli pod palbou kritiky! Co vše dělal špatně?

Bývalý hráč Opavy či Bresice, jehož skotský manažer Paul Lambert přivedl do Birminghamu v létě loňského roku z Lazia Řím za 7 milionů eur, totiž tuto středu absolvoval kvůli komplikacím další operační zákrok a jeho kost musela být opět zpevněna.

Před svým zraněním dal vytáhlý útočník za mužstva z Villa Parku 4 ligové góly z osmi startů v základní sestavě a na novou soutěž si podle všeho zvykl velmi rychle.

"Mluvil jsem s lékaři o délce jeho absence, ale ještě nějaku dobu to potrvá. Je to noční můra. Hovořil jsem s ním o jeho zranění a cítí se dole, což je pochopitelné, protože pracoval tak těžce, aby se dostal zpět," posteskl si trenér Lambert, jenž vládne Aston Ville od roku 2012.

"Nebyl příliš daleko od toho, aby se vrátil. Už běhal a dělal všechno. Je to pro něj i pro nás rána. Prostě to nejde vyléčit tak, jak jsme si mysleli," smutnil Lambert, jehož může potěšit alespoň návrat belgického kanonýra Christiana Bentekeho, jenž byl na marodce od dubna letošního roku a zasáhnout by mohl již do víkendového duelu proti Manchesteru City.

Holenda je v Plzni. Měl úctyhodné testy, září vedení Viktorie