Jablonec doma deklasoval duklu 6:0

Jablonec na svém hřišti deklasoval v předehrávce 10. kola domácí Synot ligy pražskou Duklu 6:0. Misku vah na svou stranu strhl již během první půle, když hostům nastřílel čtyři branky. Severočeši se tak posunuli prozatím na druhé místo v tabulce, když na první Plzeň ztrácí pouhou jednu branku.

V jakých strojích se prohání osobnosti Sparty a Slavie?

Domácí potvrdili svou podzimní formu, když vyhráli třetí z posledních čtyř duelů a dotáhli se na Plzeň. Skóre otevřeli v osmé minutě, když si Doležal naběhl na Pospíšilův rohový kop a hlavou překonal brankáře Dukly. O dalších osm minut se prosadil Mingazov a o další dvě minuty později si nešťastně vrazil míč do branky hlavou Štětina. Obrana Dukly byla na ručník. Ve 37. udeřil Jablonec počtvrté, když se u zadní tyče nemýlil Novák.

Přestože se Dukla v druhé půli výrazně zlepšila, v 57. minutě se opět radovali domácí po brance Rossiho. Debakl Dukly dokonal v 77. minutě opět Novák, který je s pěti zásahy v ligové sezóně nejlepším týmovým střelcem.

10. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Dukla Praha 6:0 (4:0)
Branky: 37. a 77. F. Novák, 8. Martin Doležal I., 16. Mingazov, 18. vlastní Štetina, 57. Rossi. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Berger, Jeřábek (oba Dukla). Diváci: 2246.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Rossi, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil (81. Čížek), Mignazov (76. Moulis) - Martin Doležal I. (68. Jun). Trenér: Šilhavý.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Jeřábek, Štetina (46. Polom), Matěj Hanousek - Hlinka, Marek Hanousek, Považanec - Berger (64. Jakub Mareš), Beauguel, Krmenčík (76. Néstor). Trenér: Kozel.