Mourinhova Chelsea bude opět anglickým mistrem! Víme proč.

Mourinhova Chelsea bude opět anglickým mistrem! Víme proč.

Klub ze Stamford Bridge je lídrem anglické nejvyšší soutěže. Blues předvádějí skvělý fotbal a právem jsou pasování na favorita v honu za mistrovským titulem. Mourinhovi svěřenci naplňují svůj potenciál a titul je každým kolem blíže. V našem článku se dozvíte důvody, proč bude Chelsea v této sezóně anglickým mistrem.

United musí posilovat i v létě! Jakých 5 hráčů nesmí Van Gaal opomenout?

Nejlepší záloha v lize

Letní přestup Cesca Fabregase byl trefou do černého. José Mourinho si může gratulovat. Španělský playmaker byl posledním kouskem Portugalcovi skládačky. Záložní řada Chelsea patří mezi nejkvalitnější v lize. Fabregas a Costa - ti dva si rozumějí skoro poslepu. Tato španělská dvojice bude ústředním tahounem Chelsea za cestě za titulem. Dokáže je někdo zastavit?

[break]
Pět hráčů, kteří mohou v lednu posílit ofenzivu Liverpoolu

Nejlepší střední útočník v lize

V kádru Blues momentálně působí útočník s nejlepší formou na Ostrovech. Costa je ideální posilou londýnského klubu. Chelsea postrádala útočníka se smrtelným zakončováním, a tak ho Mourinho obstaral. Pokud si Costa svoji formu udrží, bezpochyby dovede svůj tým k dalšímu mistrovskému titulu. Španělský forvard má na kontě už 8 ligových branek. Na jakém čísle se zastaví?

[break]
Silnější pes v Lize mistrů: Real i Liverpool porazily Ludogorec díky sudím!

Mourinhův úspěch v druhých sezónách

Je pravdou, že portugalský lodivod zažívá větší úspěchy v druhých sezónách. Probíhající ročník Premier League tuto tradici potvrzuje. Mourihno je znám tím, že si své hráče nevychovává, ale kupuje. Na přestupovém trhu si vybírá hráče, kteří pasují do jeho herního systému. Prozatím se zdá, že Chelsea posílila velmi dobře.

[break]
Messi mohl klidně hrát za Arsenal. Proč se tak nestalo?

Kvalita v obraně

Mourinhova Chelsea je známa pro svoji výtečnou defenzivní činnost. V minulé sezóně to klubu ze Stamford Bridge přineslo úspěchy. Klub však čelil velké kritice za neatraktivní herní styl. V probíhající sezóně se však toto tvrdit rozhodně nedá. Střední obránce jako Cahill a Terry si poradí s většinou útočníků. Ivanovič a Zouma jsou dalšími alternativami.

[break]
Kterých pět hvězd je na odchodu z Barcelony?

Široký kádr

Chelsea má velmi široký kádr, kterým se nemůže pochlubit většina jeho konkurentů. Louis van Gaal může jen tiše závidět. V zápase proti Aston Ville měli hráči na lavičce na kontě dohromady přes 350 mezinárodních utkání. Tím se může pochlubit jen pár klubů na této planetě. Mourinho má k dispozici hráče světových kvalit na každý post. Široký kádr bude rozhodující faktor na cestě k titulu.

Kterých pět důvodů má Ronaldo k návratu na Old Trafford?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.