8 nejhorších hráčů, kteří kdy vyhráli souboj mezi Chelsea a Arsenalem

8 nejhorších hráčů, kteří kdy vyhráli souboj mezi Chelsea a Arsenalem

V neděli od 15:05 hodin se hraje velice sledované utkání mezi vedoucí Chelsea a Arsenalem. Blues jsou v tomto střetnutí favoritem. Dokáží potvrdit svoji dobrou formu? Náš článek se zaměřuje na nejhorší hráče, kteří kdy dokázali ve vzájemných střetnutích stát na vítězné straně. Inu štěstí může mít opravdu každý.

7 nejlepších playmakerů na této planetě

8. José Bosingwa (Chelsea)

Příchod Bosingwy na Stamford Bridge v roce 2008 provázela velká očekávání. Ta ovšem zůstala nenaplněna. Portugalcovo překvapivě dlouhé angažmá se dá označit za zklamání. Další ostrovní štačí bylo QPR, kde si naštval tamní fanoušky, když byl přistižen s úsměvem na tváří v den, kdy jeho tým sestoupil. Pravý bek nastoupil ve vítězném utkání proti Arsenalu (4:1) v roce 2009.

7. Remi Garde (Arsenal)

Kdo si ho pamatuje? As málokdo. Garde byl jednou z prvních posil Arsena Wengera. V dresu Kanonýrů odehrál za tři roky jen několik utkání. Poté se jeho kariéra chýlila ke konci. Garde byl však na hřišti, když Arsenal v roce 1997 porazil Chelsea 3:0.

[break]
River Plate vs. Boca Juniors: 6 hráčů, které se ve vypjatém derby vyplatí sledovat

6. Stephen Hughes (Arsenal)

V jednu chvíli byl Hughes považován za jeden z největších talentů. Talentovaný hráč se stal obětí častých zranění. Poté byl prodán do Evertonu, kde jeho zkomírající kariéra pokračovala. Z vleklých zranění se už nezotavil. Nicméně to byl Hughes, kdo dvěma góly porazil Chelsea v zápase konaném v roce 1998.

5. Andre Santos (Arsenal)

Po slibném začátku se tento brazilský obránce stal velmi neoblíbenou postavou fanoušků Gunners. Zejména pro svoji neschopnost bránit. Mezi jeho nejsvětlejší okamžik v dresu Arsenalu patří krásný gól, který přispěl k výhře Arsenalu nad Chelsea 5:3. Památné utkání se odehrálo v roce 2011.

[break]
5 hráčů Premier League, kteří by měli být povoláni do anglické reprezentace

4. Kaba Diawara (Arsenal)

Během svého působení ve třech anglických týmech nedokázal vstřelit jediný ligový gól. Z Arsenalu se musel pakovat po pouhých dvanácti zápasech. Jedním ze zápasů, kterého se Diawara zúčastnil, bylo vítězství nad Chelsea 1:0 v roce 1999.

3. Andy Myers (Chelsea)

Pravděpodobně jeden z nejhorších obránců v historii Premier League. Paradoxem je, že se mu podařilo udržet čisté konto proti Arsenalu. V roce 1995 to byl šokující výsledek, kdy Myers a Chelsea dokázali jednobrankovým rozdílem porazit favorizované Kanonýry.

[break]
Talentovaní hráči Pavla Vrby, kteří nenaplnili svůj potenciál

2. Pascal Cygan (Arsenal)

Jak mohl tento Francouz odehrát v dresu Arsenalu 63 utkání? Tomu dodnes nikdo nerozumí. Přesto Cygan zažil na Highbury neuvěřitelné čytři roky. Jeho schopnost bránit byla až komická. Pro fanoušky Gunners už méně. V roce 2003 byl Cygan na vítězné straně.

1. Frank Sinclair (Chelsea)

Někdy nebylo jasné, za jakou stranu vlastně Sinclair hraje. Byl to totiž častý střelec do vlastní brány. V kádru Blues vydržel neuvěřitelných osm let. Poté byl přemístěn do Leicesteru City. Během svého účinkování na Stamford Bridge si dal šest vlastních gólů. Pro fanoušky Chelsea si naštěstí v roce 1993 vlastní gól nedal a jeho tým porazil Gunners 1:0.

United musí posilovat i v létě! Jakých 5 hráčů nesmí Van Gaal opomenout?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.