Čech poprvé veřejně připustil, že bude přemýšlet o odchodu

To, že by se dostal do branky těsně před reprezentačním vystoupením v Turecku, již nečekal ani sám plzeňský rodák Petr Čech, jehož tak fanoušci Blues viděli po Ligovém poháru podruhé v sezóně v akci.

Čech poprvé veřejně připustil, že bude přemýšlet o odchodu
Wenger neuhlídal emoce a strčil Mourinha do hrudi

V hodně sledovaném londýnském derby proti Arsenalu se tak ovšem stalo. Byť mu ke startu a prvním 66 odehraným minutám v novém ročníku Premier League pomohlo zranění o deset let mladšího Belgičana Thibauta Courtoise.

Dvaatřicetiletý gólman s minulostí v Blšanech, Spartě či Rennes také poprvé veřejně připustil, že uvažuje o odchodu ze Stamford Bridge, k němuž by klidně mohlo dojít už v nejbližším přestupovém okně.

Čekat až do léta by se mu rozhodně nechtělo, protože věří, že může být stále platný: "Nikdo nikdy nemá radost, když nastupuje do zápasu, když se jeho kolega zraní a nemůže pokračovat. Tohle nebyly podmínky, za kterých bych se rád vracel. Ale taková situace nastala, jsem připravený kdykoli naskočit od začátku nebo v průběhu. Tím, že změna nepřišla z výkonnostního důvodu, tak si osobně nemyslím, že se na naší situaci něco změní. Ale samozřejmě záleží vždycky na trenérovi. Spokojen určitě ale nejsem. Po patnácti letech, kdy jsem chytal všechny zápasy a odehrál jich kolem 50-60 za rok, je to pro mě nové. Každopádně situace se pro mě nevyvíjí dramaticky k lepšímu, takže uvidíme, jak to bude pokračovat. Jestli se to nezlepší, tak budu přemýšlet nad řešením, jelikož chci hrát. Myslím si, že mám pořád co nabídnout. Určitě to budu ještě řešit," prozradil na stránkách ceskatelevize.cz svěřenec Josého Mourinha a Pavla Vrby.

Falcaovi se ulevilo: Chtěl bych hrát v Manchesteru mnoho let