Zlomí Chelsea britský rekord? Za koho nabízí 60 milionů liber?

Zlomí Chelsea britský rekord? Za koho nabízí 60 milionů liber?

Vedení londýnské Chelsea spolu s majitelem klubu ruským miliardářem Romanem Abramovičem si užívá výborný vstup do letošní sezony Premier League. Po velmi vydařených letních nákupech Costy s Fábregasem na Stamford Bridge nezahálí a nadále přemýšlí, jak tým Josého Mourinha ještě zkvalitnit. Za tímto účelem chystají Blues rekordní nabídku ve výši 60 milionů liber na hvězdu Juventusu Turín Paula Pogbu.

Magickou hranici 60 milionů liber ještě žádný anglický klub v historii za hráče nezaplatil. Velmi blízko se v létě dostal Manchester United, který za Ángela di Maríu vysolil Realu 59,7 milionů liber. Chelsea však chce jít ještě dál.

On také Pogba není žádné ořezávátko. Ačkoli je mu teprve jedenadvacet let má už řadu zkušeností. Do Juventusu zamířil před dvěma roky z Manchesteru United jako nepotřebný jen za 300 tisíc liber a na Old Trafford si nyní pořádně drbou hlavu. Z Pogby se totiž velmi rychle stala opora nejen staré dámy, ale i francouzské reprezentace.

Abramovič chce navíc tímto přestupem dokázat světu, že astronomické sumy za hráče umí utratit i v Anglii a ne pouze v Realu, Barceloně či PSG. Jeden z nejlepších mladých záložníků současnosti bývá často přirovnáván k legendárnímu Patricku Vieirovi.

Pro Mourinha je Pogba jasnou volbou číslo jedna a dal by se označit za „2v1“. Dokáže totiž skvěle zahrát na postu defenzivního záložníka, zároveň se však nebojí podpořit ofenzivu a vystřelit, o čemž 12 branek v 66 ligových zápasech v dresu Juve svědčí.

Pět hvězd Chelsea, kterým se musí dařit, aby Blues získali titul

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.