Jsem smutný, když diváci urážejí vlastní hráče, mrzí Mageru

Ačkoliv se vytáhlý boleslavský útočník Lukáš Magera podílel na vysoké pohárové výhře nad Viktorií Žižkov (5:0) dvěma přesnými zásahy, radost z postupu mezi nejlepších osm klubů soutěže mu kalily dvě záležitosti. Jaké?

Jsem smutný, když diváci urážejí vlastní hráče, mrzí Mageru
Seznam afrických hráčů, kteří prošli pražskou Spartou

První se týká nedostatku respektu z tribun od vlastních fanoušků: "Když přijde málo lidí jako ve středu, je z tribuny všechno slyšet. Někdo tam křičel: Magera, střídej. A i další nadávky. Jsem z toho smutný, domácí diváci urážejí vlastní hráče. Tady v Boleslavi se podobné věci bohužel dějí poměrně často," posteskl si v interview pro server idnes.cz někdejší útočník Swindon Townu, Kladna, Baníku Ostrava či Temešváru, jenž proto běžel po první trefě k tribuně a přiložil si ukazováček ke rtům.

Druhou věcí je nedostatek herního vytížení - v Synot lize totiž posílá Karel Jarolím mistra české ligy z roku 2004 do hry až jako střídajícího žolíka, což se ambicióznímu hráči s reprezentačními zkušenostmi nelíbí: "Chtěl jsem se samozřejmě ukázat co nejlépe. Tak by to mělo být v případě každého hráče, který pravidelně nenastupuje. Góly jsou pro mě trochu satisfakce. Jsem smutný, že v lize nedostávám moc šancí a nenastupuji v základu. Ta herní praxe mi chybí, cítím, že je to znát. Pramení z toho zbytečné ztráty míče, prohrávám souboje, které bych prohrávat neměl. Trenér má nějaký záměr, ostatním klukům se v lize v útoku daří, takže v tuhle chvíli asi pro kouče nemá smysl něco měnit," pokračoval na stránkách idnes.cz jednatřicetiletý fotbalista, jemuž chybí do dvou metrů výšky sedm centimetrů.

Boleslav je ve čtvrtfinále, Brno v poháru končí


[img id="45296"]