Gólman Lejsal se upsal Brnu na tři roky

Gólman Lejsal se upsal Brnu na tři roky

Hráče 1. FC Brno posílí brankář Martin Lejsal, který v pátek podepsal s vedením klubu tříletou smlouvu. Do českého fotbalu se třiadvacetiletý gólman vrací po téměř čtyřletém působení v Itálii.

V minulé sezoně chytal Lejsal v Benátkách a ve druhé italské lize se zapletl do korupční aféry. I když jakoukoli vinu popírá, dostal půlroční trest, který mu vyprší 27. ledna příštího roku. Práva na Lejsala vlastnila Reggina, která ho do Benátek zapůjčila na hostování.

"Dnes dopoledne jsme vyřešili v Brně přestup se zástupci Regginy. Vyvázání ze smlouvy si domluvil Lejsal sám," řekl předseda představenstva 1. FC Brno KAREL JARŮŠEK. V české lize odchytal Lejsal jen dva zápasy za Liberec na jaře roku 2004, kdy byl ve Slovanu na půlročním hostování.

Trenér Josef Mazura bude mít v jarních bojích k dispozici pět nových hráčů. Z hostování se vrátili Houšť a Simr a dalšími posilami jsou Pavlík a obránce Ineman. Brnu nevyšel vstup do sezóny a téměř celý podzim bylo na nedůstojné poslední příčce tabulky. V prosinci se tým posunul na čtrnácté místo, ale na poslední Most má náskok pouhé dva body.

[ 30.12.2005 - eFotbal/ČTK ]