Super agent Jorge Mendes a jeho největší přestupové bomby

Super agent Jorge Mendes a jeho největší přestupové bomby

Hráčský agent portugalského původu byl v pozadí těch největších přestupů poslední doby. Mezi jeho klienty se řadí například José Mourinho, Luiz Felipe Scolari, Carlos Queiroz, Simao Sabrosa, Anderson, Fábio Coentrao, Pepe, Ángel Di María, Cristiano Ronaldo, Radamel Falcao García. Mendes je považován za jednoho z nejmocnějších osob ve světě fotbalu. Jeho vliv je značný, zejména v rodném Portugalsku. Několikrát byl vyhlášen agentem roku. My si nyní představíme největší přestupy, jež by bez jeho přičinění nebyly zrealizovány.

6 aktivních, nejdéle sloužících hráčů, jež zasvětili svou kariéru jednomu klubu

Radamel Falcao, Monako - Manchester United, 2014

Přestupní částka: poplatek za hostování ve výši 6,7 milionů liber

Během posledního dne letního přestupového období se Mendesovi vydařil opravdu povedený kousek. Dokázal domluvit hostování Falcaa v Manchesteru United. Poplatek za hostování se ani omylem neřadí mezi astronomické částky, které se na přestupovém trhu pohybují. Domluvil však pro svého klienta vysoký plat a kdo ví, United třeba nakonec hostování promění v permanentní přestup a to by je stálo obrovskou sumu peněz.

[break]
Nejtalentovanější mladé pušky, které v budoucnu okouzlí Premier League

Ángel Di María, Real Madrid - Manchester United, 2014

Přestupní částka: 59,7 milionů liber

Di María v plánech Carla Ancelottiho nefiguroval, přestože to byl právě on, kdo dovedl Real Madrid k jubilejnímu desátému vítězství v Lize mistrů. Po příchodu Jamese na něj v kádru Los Blanchos prostě nebylo místo. Mendes nelenil a domluvil doslova megapřestup. Šikovný Argentinec přestoupil na Old Trafford za astronomických 59,7 milionů liber, což je přestupový rekord na Britských ostrovech.

[break]
Deset nejlepších světových nositelů prestižního čísla 10

James Rodriguéz, Monako - Real Madrid, 2014

Přestupní částka: 71 milionů liber

Kolumbijec byl vyhlášen nejlepším střelcem šampionátu v Brazílii a jeho setrvání v Monaku se jevilo jako krajně nepravděpodobné. Do hry vstoupil mocný Real Madrid, který si Rodriguézovy služby zajistil ještě v době konání mistrovství. Bílý balet tak získal skvělého fotbalistu s velkým marketinkovým potenciálem. Tento přestup byl druhým nejdražším, kterého se kde portugalský agent zúčastnil.

[break]
Kteří hráči španělského výběru by měli po prohře na Slovensku dostat vetší šanci?

Diego Costa, Atlétiko Madrid - Chelsea, 2014

Přestupní částka: 32 milionů liber

Mendes byl rovněž u povedeného přestupu španělského útočníka do anglické Premier League. Costa hraje v obrovské pohodě a táhne Chelsea v honbě za mistrovským titulem. Brazilský rodák dokázal v sedmi úvodních utkáních nasázet rovných devět branek. Zdá se, že návrat Mourinha na Stamford Bridge může být úspěšný. Mimochodem u jeho návratu stál taktéž Mendes.

[break]
Jak by vypadala základní sestava samostatného Katalánska?

Cristiano Ronaldo, Manchester United - Real Madrid, 2009

Přestupní částka: 80 milionů liber

Před několika lety se Mendesovi povedl jeho nejlepší kousek. Dokázal zařídit přestup Ronalda z Manchesteru United do Realu Madrid za tehdy rekordních 80 milionů liber. Portugalské hvězdě netrvalo dlouho a stala se miláčkem místních fanoušků. Čísla hovoří jasně: 269 gólů v 257 zápasech.

Šest osobností, které by měly být v roce 2015 na volné noze