6 zajímavých reprezentantů, kteří si v kvalifikaci zasluhují pozornost

6 zajímavých reprezentantů, kteří si v kvalifikaci zasluhují pozornost

Evropské fotbalové soutěže mají pauzu. Přednost má reprezentační fotbal. Probíhá kvalifikace Mistrovství Evropy 2016 ve Francii. Doposud jsme byli svědky několika překvapení (výhra českého týmu nad Nizozemím a prohra Španělů na Slovensku). Náš článek se ovšem zaměřuje na individuální hráče. Vybrali jsme pro vás několik hráčů, kteří se bezesporu zaslouží vaší pozornost.

Které talentované hráče si Barcelona pořídí, až ji vyprší embargo?

Ryan Gauld (Skotsko & Sporting Lisbon)

Jeden z mála Britů, který působí za hranicemi své země. Gauld je hráčem portugalského Sportingu Lisabon. 18letý ofenzivní záložník přestoupil do Portugalska během letošního léta a jeho cena byla tři miliony liber. Prozatím nastupuje za B tým Sportingu. Přesto si vysloužil nominaci do skotské reprezentace. Byl povolán pro zápasy proti Gruzii a Polsku.

Ángelo Henríquez (Chile & Manchester United)

Kmenový hráč slavného klubu z Old Trafford v současné době hostuje v Chorvatsku. Hájí barvy Dinama Záhřeb. Předtím rovněž hostoval ve Wiganu a v Zaragoze. U Jadranského moře se mu prozatím daří. V sedmi utkáních dal pět branek, přičemž na sebe zejména upoutal hattrickem do sítě NK Lokomotiva. V reprezentaci Chile je teprve začátečníkem. Přesto už vstřelil dva reprezentační góly.

[break]
Super agent Jorge Mendes a jeho největší přestupové bomby

Joel Pohjanpalo (Finsko & Bayer Leverkusen)

Další hráč, který odjel na reprezentační sraz s hřejivým pocitem střeleného hattricku v zádech. Mladý Fin hostuje v druholigové Fortuně Dusseldorf. Doposud Pohjanpalo za Fortunu nastoupil k šesti utkáním, v nichž dal stejný počet branek. 20letý hráč si připsal šest reprezentačních startů a jeden gól, který padl do sítě Maďarska. Kmenový hráč Leverkusenu nechybí v nominaci Finska na zápasy s Řeckem a Rumunskem.

Juan Bernat (Španělsko & Bayern Mnichov)

Španělský zadák Bayernu Mnichov dostal odměnu za svoji dobrou formu. Vicente del Bosque ho povolal do národního týmu Španělska. Bernat přestoupil do Bavorska z Valencie. Pod Pepem Guardiolou nastoupil k sedmi zápasům Bundesligy. Jeho největším konkurentem v základní sestavě je Jordi Alba. Po ostudné prohře v Žilině se však sestava Španělů může promíchat.

[break]
Nevyhrál lepší tým, tvrdí sebekritický Vrba

Martin Odegaard (Norsko & Stromgodset)

Nejmladší hráč našeho výběru. Norskému zázraku je pouhých 15 let. Je historicky nejmladším hráčem norské ligy. Rovněž drží primát nejmladšího střelce. Aby toho nebylo málo, stal se nejmladším norským reprezentantem, když debutoval v přátelském utkání proti SAE. A může prolomit další rekord. Pokud dostane šanci, stane se historicky nejmladším hráče kvalifikace. Osobně si myslím, že se rekordu dočkáme.

Emil Forsberg (Švédsko & Malmo)

Českému publiku velice známý krajní záložník švédského Malmo, které vyřadilo Spartu ve 4. předkole Ligy mistrů. Minulý týden mohl se svým klubem slavit zisk mistrovského titulu. A Forsberg měl na úspěchu velký podíl. Dal totiž 17 branek ve všech soutěžních utkáních. 22letý Švéd se dočkal premiéry v Lize mistrů. Nechybím v kádru Švédska na zápasy proti Rusku a Lichtenštejnsku.

Jací hráči by měli být z nižších anglických soutěží povýšeni do Premier League?